Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Togg, İstanbul- İzmir Otoyolu’nda Görüntülendi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Kısa zaman sonra seri üretimine geçilecek olan yerli otomobil Togg, uzun bir aranın ardından tekrar trafikte görüntülendi. Genelde gece saatlerinde trafiğe çıkan yerli otomobil, bu kez gündüz saatlerinde trafiğe karıştı.

Togg Trafikte Görüntülendi!

Bir süredir hem yerli basında hem de yabancı basında büyük yankı uyandıran ve çıkışı ile birlikte elektrikli otomobil pazarında çığır açacağı konuşulan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, seri üretimine sayılı zaman kala test aşamalarını bir bir tamamlamaya devam ediyor. Uzun süredir tüm zorlu hava koşullarına ve arazi şartlarına karşı test edilen yerli otomobil Togg, geçtiğimiz günlerde gündüz vakti trafiğe çıkarak gerçek bir sürüş deneyimi yaşadı. O anları kamera kaydına alan yetkililer, görüntüleri firmanın resmi internet sayfası üzerinden paylaştı. Paylaşılan videoya şu not düşüldü: “Tüm güvenlik tedbirlerimizi alarak gerçek yol şartlarında yapmış olduğumuz kullanıcı deneyimi testimiz, planladığımız doğrultuda devam ediyor.”

Osmangazi Köprüsü’nde Görüntülendi!

Osmangazi Köprüsü’nde Görüntülendi!
Son testi kapsamında İstanbul- İzmir Otoyolu’nda trafiğe çıkan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, son dönemlerin en büyük yatırımlarından birisi olarak gösterilen Osmangazi Köprüsü’nde de görüntülendi. Yerli otomobilin kamuflajlı görüntüsü dahi hem sosyal medya kullanıcılarını hem de Togg ile birlikte trafikte olan diğer araç sahiplerini heyecanlandırmayı başardı.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Uzun süredir test aşamaları devam eden ve olası bir probleme karşı bütün önlemleri alınmaya çalışılan yerli otomobil Togg, ülkemizde olduğu gibi diğer dünya ülkelerinde de büyük bir heyecan ile beklenmeye devam ediliyor. Elektrikli otomobillerin pazar paylarının giderek arttığı şu günlerde yerli otomobil seri üretimine ne zaman geçileceği de sıklık ile araştırılıyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi açıklamalara göre yerli otomobil Togg 29 Ekim tarihinde resmen faaliyete geçecek olan Gemlik Tesisi’nin açılış töreninin hemen ardından seri üretime geçecek.

Togg Ne Zaman Satışa Sunulacak?

29 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile açılışı gerçekleştirilecek olan Gemlik Tesisi ile birlikte seri üretime geçecek olan yerli otomobil Togg’un ön satışının ne zaman erişime açılacağı da merak konusu oldu. Yapılan açıklamalara göre firmanın 2023 yılının mart ayında Togg’u satışa açacağı bilgisi kaydedildi.

Togg Kaç Para Olacak?

Geçtiğimiz aylarda elektrikli otomobiller için yapılan ÖTV düzenlenmesinin ardından Togg’un yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer alacağı öne sürülmüştü. Bir süre önce yetkili isimler tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda C segment SUV modelin yüzde 10’luk ÖTV dilimde yer alacağı kesinleşti. Bunun üzerine Togg’un en fazla 908 bin TL’den satışa sunulacağı iddia edilmeye başlandı.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu geçtiğimiz günlerde birbirlerinden bağımsız olarak yapmış oldukları açıklamalarda Togg’un fiyatının henüz kesinleşmediğini, medyada yer alan fiyat tahminlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade ettiler. Hisarcıklıoğlu “bu yüksek fiyat nereden çıktı?” sözleri ile yerli otomobilin tahminlerden daha düşük fiyata satışa sunulacağını düşündürdü.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst