Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil TOGG İlk Kez Dünya Sahnesine Çıktı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği yerli otomobil Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yurtdışında ilk kez sergilendi. ABD’nin Nevada eyaletinde yer alan Las Vegas kentinde başlayan CES 2022 fuarında TOGG da kendi yerini aldı.

Daha önce C-SUV segmentindeki modelini görücüye çıkaran TOGG, bu sefer C-Sedan otomobilini tanıttı. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yer aldığı fuar, aynı zamanda TOGG’un ilk uluslararası tanıtımı olarak tarihe geçti.

TOGG CEO'su Karakaş'tan Açıklama

TOGG CEO'su Karakaş'tan Açıklama
Yerli otomobil TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG C-Sedan modelinin dünya sahnesindeki tanıtımında bir sunum gerçekleştirdi. “Bugün Las Vegas’ta fuarda ve sosyal medyadaki canlı yayınlarda bize katıldığınız için teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan Karakaş, yeni mobilite planlarından bahsetti.

Bu kadar uzun yol gelip CES 2022 fuarına katılma sebeplerini sıralayan TOGG CEO’su şunları söyledi: “Bizim önceliğimizin altını çiziyor. Kasten bu tercihte bulunduk. Tüketici markamızın ilk duyurusunu da buradan yapmak istedik. Oyunun kuralları değişmekte olduğu için şununla başlamak istiyorum, bu aslında çoğumuzun bildiği bir hikaye.

Aslında bu fırsat penceresi bir yandan herkes için geçerli ve doğru, öte yandan da herkes bu yeni fırsata katılamıyor, bundan pay alamıyor. Şimdi bu megatrendlere bakalım.”

0-100 Hızlanması 4.8 Saniye

Fuarda ilk defa tanıtılan TOGG’un C-Sedan modelinin özellikleriyle ilgili konuşan Gürcan Karakaş, “Akıllı cihaz alanında sunduklarımıza bakacak olursa çok büyük bir aks aralığı var. 200 ile 3400 beygir gücü sunuyoruz. 0’dan 100’e 4.8 saniyede çıkış 500 km WLTP menzili sunuyoruz.” dedi.

İlk günden beri mukayese yoluyla belirlenen hedeflere ulaşmak için çalıştıklarını belirten TOGG CEO’su, bu hedeflerin mobility ekosisteme entegre edilmesi gerektiğini kaydetti. Karakaş ayrıca, “2022'nin 4. çeyreğinde seri üretime hazır olacak ve sertifikasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra seri üretim 2023'ün 1. çeyreğinde başlamış olacak.” diyerek yerli otomobilin ne zaman yollara çıkacağını da uluslararası alanda söylemiş oldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst