Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Togg ile Taşıt Kredisine Düzenleme Gelecek


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği yerli elektrikli otomobil Togg, 2022 yılının sonunda üretim bandından inecek. Son dönemde taşıt kredisi faiz oranlarının yüksek olması sebebiyle otomobil piyasasını hareketlendirecek bir çözüm beklenirken, Togg ile birlikte bu adımın atılacağı belirtiliyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, katıldığı canlı yayında taşıt kredileriyle ilgili müjdeli haberi verdi. Yerli otomobil Togg’un 2022 yılı sonunda piyasaya sürülmesiyle birlikte yerli aracı teşvik etmek için kredilerde düzenlemeye gidileceği açıklandı. Taşıt kredisinde beklenen düzenleme Togg sayesinde yapılacak.

Togg’un satışlarını artırmak için BDDK tarafından tüm bankalara talimat gönderilecek ve kredi oranları güncellenecek. Bu kapsamda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kredi Kullanma Oranları Güncellenecek

Kredi Kullanma Oranları Güncellenecek
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, taşıt kredisine yapılacak düzenleme hakkında şunları söyledi: “Sayı ile birlikte miktar da var. 120 bin, 300 bin, 750 bin diye dilimler var. O dilimlerde bir güncelleme yaparak, diyelim ilk dilim 120 bin.

120 binin yüzde 70'ini kredi alabiliyorlar. Onları güncelleyeceğiz.” Akben, bu sayede taşıt kredisinde yapılacak güncellemeler ile birlikte yerli otomobil Togg’un satışlarını teşvik edeceklerini ifade etti. Yerli otomobilin 2022 yılı sonunda piyasaya çıkmasıyla birlikte otomobil kredileri konusunda artırım olacağı müjdesi geldi. Ayrıca yerli otomobili teşvik için de özel adımların atılacağı sinyallerini verdi.

Yerli otomobil Togg için krediyi etkinleştirmek istediklerini belirten Akben, “Otomobil tarafında da güncelleyeceğimiz rakamlar var. Orada bizim teşvik ettiğimiz bir alan var. İthal araçlar tarafında değil de biraz daha yerli araçlar tarafında kredi tarafı daha etkin olsun istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Taşıt Kredisi Dilimleri Düzenlenecek

BDDK Başkanı Akben, Togg’un satışa sunulmasından sonra şekillenmesi beklenen taşıt kredisi düzenlemesinin detaylarını şu şekilde verdi: “Yerli otomobilimiz de çıktığında bir güncelleme yapacağız.

Güncelleme ile birlikte orası biraz daha rahatlayacak. Sayı ile birlikte miktar da var. 120 bin, 300 bin, 750 bin diye dilimler var. O dilimlerde bir güncelleme yaparak, diyelim ilk dilim 120 bin. 120 binin yüzde 70'ini kredi alabiliyorlar. Onları güncelleyeceğiz.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst