Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil TOGG için 25 Firma ile anlaşıldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yerli Otomobil Togg için 25 Firma ile anlaşıldı. Bu haberimizde bu gün sizlere TOGG yönetim kurulunun yapmış olduğu toplantıda alınan karar ne oldu sizlere onu açıklayacağız. TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca Yerli Otomobile Parça Üretecek Türk Firma Sayısı Belli Oldu

Yerli Otomobil Togg için 25 Firma ile anlaşıldı.​

TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) başkanı Alper Kanca ayrıca yarım asır sonra kendi yerli otomobilimizi üretiyoruz. Bu beklenen ve güzel bir gelişme dedi. Ayrıca bu gün toplamda 60 adet şirketimizle toplantıdaydık. Gönül ister ki Yerli Otomobil için hepsiyle çalışmak ama bu gün 25 tedarikçi firma ile anlaşmak sağladık.

Elektrikli otomobilimiz için bazılarının şüphesi var. Bunlardan en önemli motorların hibrit değilde direkt elektrikli üretime konusuydu. Bunda şüphe duyanlar için şu an Volkswagen de hibritli motor değil direkt elektrikli motor üretmiş durumda. Yani doğru yoldayız kimsenin şüphesi olmasın. Yarım asırdır beklenen gelişme desteklerimizi esirgemeyelim diyerek sözlerine devam etti.

Ayrıca bu gün burada bulunan firmaların bazıları, Bentley’den Porsche’ye, Audi’den Mercedes’e, Ford’dan BMW’ye ve Toyota’ya kadar en nitelikli, üst seviye araçların parçaları üretiliyor. Diyerek bu parça firmalarıyla bizler de çalışacak. Hatta bu firmaların ürettikleri parçaların %50 sinden fazlası dışarıya ihtiyaç ediliyor.

TOGG CEO su Gürcan Karakaş ise yerli otomobil fabrikası için şimdiden işçi alımına başlayacaklarını açıklayarak istihdam yapılacak kadrolar ve teknisyenlerin sayısını belirledikleri kısa sürede alımlara başlanacağını duyurdu. Şimdilik fabrika da 4 bini aşkın işçi çalışacağı bilgisi bulunurken henüz resmi bir kanatla duyuru yapılmadı diyerek sözlerimi sonlandırıyorum.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst