Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil TOGG fiyatları hakkında sürpriz gelişme!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli Otomobil TOGG fiyatları ne kadar olacak? Yerli otomobilin fiyatı kaç lira olacak? Bu sorular şu an en çok gündemdeki sorular desek yeridir. Bu gün sizlere Yerli Otomobil TOGG fiyatı hakkında sürpriz gelişme yaşandı onu aktaracağım.

Yerli Otomobil TOGG fiyatları ne kadar olacak?​

Değerli okurlarımız şimdi merak edilen tek soru bu oldu. Yerli otomobil fiyatları kaç bin tl olacak? Bunun için sizlere bu güzel yazıyı yazma gereksinimi duydum. Yakın zamanda yapılan açıklamadan yola çıkarak da net olarak bilinmese de yerli otomobil TOGG fiyatları için size bir rakam vermek istedim. Şu anda henüz netleşen bir rakam olmadığı için diğer otomobillere kıyasla tahmini bir rakam ortaya koyacağız.

Biz öncelikle bu kıyası nasıl yapacağız. Sizlere onu anlatarak başlamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Gürcan Karakaş'ın yapmış olduğu fiyat açıklamasını değerlendirerek sizlere ortalama rakam çıkacağız. Gelelim Gürcan Karakaş fiyat hakkında ne demişti; "Yerli otomobil TOGG için fiyat konusunu konuşmak çok erken.

Fakat bizler Elektrikli otomobil sektörüne iddialı bir şekilde gireceğimiz için de segmentler eşit olarak ürettiğimiz araçları pazara paralel olarak fiyatlandıracağız. Yani C-SUV synı özelliklerde bir araçla paralellik gösterecek fiyata sahip olacak" açıklamasında bulundu.
Yerli Otomobil TOGG fiyatları hakkında sürpriz gelişme

Tahmini C-SUV TOGG fiyatı​

Bu yüzden tahmini aralığımızı segmenlet ile kıyaslayarak bulabiliriz. Şu an elektrikli otomobil üreten bir firma ile kıyaslayarak başlayalım. Örnek olarak da piyasadaki C-SUV segmentini ele aldık. Piyasada bu segmentteki araçlar markasına göre 50 Bin Dolar ile 75 Bin dolar arasında satılıyor.

Bizler ortalama bir değer alırsak eğer Yerli Otomobil TOGG fiyatları içinde C-SUV segmenti aracımızın tahmini fiyatı ise 60 Bin Dolar yani günlük kur 6 TL den hesaplarsak da 360 Bin TL ediyor. Yani çift motorlu elektrikli yerli otomobil TOGG 360 Bin TL den satışa sunulabilir.
Yerli Otomobil TOGG fiyatları hakkında sürpriz gelişme

TOGG C- Sedan tahmini fiyatı​

Değerli arkadaşlar bu aracımız ise sedan olanıydı. Yerli sedan otomobil fiyatı ise aynı segmentte baktığımız zaman ise 35-50 Bin dolar arasında satıldığını görüyoruz. Buna da ortalama 40 Bin dolar bandını baz alırsak da 240 Bin TL satış fiyatı olacaktır. Yani TOGG C-Sedan ise 240 Bin TL fiyat etiketine sahip olabilir. Tabi bunlar bizim tahmini rakamlarımızdır.
Yerli Otomobil TOGG fiyatları hakkında sürpriz gelişme

TOGG B-SUV Tahmini fiyatı​

Değerli okurlarımız yukarıda da dediğim gibi bunlar sadece bizlerin tahmini fiyat aralığıdır. Bu yüzden kendinize bu fiyatları baz almayınız. Şimdi Elektrikli otomobil TOGG B-SUV segmenti için piyasa araştırması yaptığımızda ortalama değer olarak ise 40-50 Bin dolar arası satıldığını görüyoruz.

Burada da bizler ortalama fiyat olarak 45 Bin Dolar bandını seçtik. Yani B-SUV 45 Bin dolara satılması muhtemel görünüyor. Yani Türk lirası ile de 270 Bin TL ediyor. Yerli Otomobil TOGG fiyatları ne kadar olacak? Tahmini rakamları piyasadaki elektrikli otomobilleri baz alarak oluşturduk. Burada segment farkını gözeterek çıkardığımız rakamlar bizim rakamlarımız dır.

Bu yüzden gerçek bir açıklama olmadan bu rakamları baz almak doğru değildir. Ayrıca sizlerin tahmini nedir? Yerli otomobil TOGG, C-SUV, C-Sedan ve B-SUV segmenti otomobillerin fiyatları ne kadar olur?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst