Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Togg, Dubai’de Gündem Oldu


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Dubai EXPO 2020 Türkiye Ulusal Günü programında önemli açıklamalar yaptı. Program kapsamında konuşmasında yerli elektrikli otomobil Togg’dan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çekici ifadeler kullandı.

Dünyaca ünlü Dubai EXPO 2020 fuarının zihinleri birleştirmek ve geleceği oluşturmak amaçlı temasını son derece anlamlı bulduğunu söyledi. Her alanda sürdürülebilir teknolojiyi yakalamanın öncelikli amaç olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevre ve sağlık konularında yeni meydan okumaların çözüm aramaya yönelttiğini ifade etti: “Çünkü biz çevreyi, yani tabiatı Allah'ın eseri ve emaneti olarak görüyoruz.

Tüm insanların ortak hayat alanı olan çevreyi korumanın bir lütuf değil bir yükümlülük olduğuna inanıyoruz. insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışımız çevrenin korunmasını da içeren geniş bir tasavvuru ifade ediyor. Çevre politikalarımızı, kalkınma politikalarımızı işte bu anlayışla ortaya koymanın çabası içerisindeyiz.”

"Togg, Çevreye Verdiğimiz Önemin Nişanesi"

Togg, Çevreye Verdiğimiz Önemin Nişanesi
Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Togg, Dubai EXPO 2020 fuarında gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevreci konuşmasını yaparken yerli elektrikli otomobil Togg’dan övgü dolu sözlerle bahsetti:

“Türkiye'nin ilk elektrikli otomobili Togg’u da burada ayrıca zikretmek isterim. Sergi alanında bir maketini gördüğünüz ve önümüzdeki sene başından itibaren seri üretime geçecek olan TOGG'un çevrenin korunmasına yapacağı katkı açıktır. Türkiye'nin EXPO'ya sürdürülebilirlik alt teması bölgesinde katılımı bu alandaki güçlü duruşumuzun bir ifadesidir.”

Yerli Otomobil Togg Ne Zaman Satılacak?

Tüm dünyada elektrikli otomobil sektöründe rekabet hızla artarken, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla üretilen yerli elektrikli otomobil de merak konusu oluyor. Vatandaşların heyecanla beklediği Togg, Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan fabrikada üretilecek. Edinilen bilgilere göre 2022 yılında Togg’un bu fabrikada seri üretime girmesi bekleniyor.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın son açıklamalarına göre yerli otomobil 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından indirilmeye başlanacak. Bu dönemde siparişlerin alınacağı Togg, 2023 yılından itibaren satılacak ve yollardaki yerini alacak. Karakaş, ilk olarak Togg C-SUV modelini piyasaya sürdükten 18 ay sonra C-Sedan modelinin satışa çıkarılacağını kaydetti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst