Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Suv Hakkında Detaylar


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yerli Otomobil Suv hakkında detaylar, vatandaşın oldukça ilgisini çekiyor. 2011'de ortaya atılan yerli otomobil fikri, 2017 yılında hız kazanmıştı. Geçtiğimiz 27 Aralık 2019 yılında tanıtımı yapılan yerli otomobil herkes tarafından satışa çıkarılması bekleniyor.

Tanıtımında TOOG C- Suv modeli tanıtılırken, teknik özellikleri ve tasarımı ile herkesin beğenisini çekiyor. Yerli elektrikli suv için yazımızın detaylarına bakalım..

Yerli Otomobil Suv Teknik Özellikleri​

Yerli Otomotiv Suv Hakkında detaylar, üretim tarihi, teknik özellikleri belli olmaya başladı. Türkiye 'nin gururu TOGG, 30 dakika içerisinde hızlı şarj özelliğine sahip olacaktır. Yaklaşık 30 dakika şarj süresi ile yüzde 80 batarya dolumuna ulaşacak. 200 ve 400 beygir gücü olan araç, 200 beygir gücüne 7.6 saniyede, 400 beygir gücüne geçmesi ise 4.8 saniye 100 km/ sa hızlanabilecek.

TOOG, 300+ ve 500+ menzile ulaşma opsiyonuna sahip olacak. Ayrıca merkeze sürekli olarak bağlı olacak araç, 4G ve 5G bağlantısı sayesinde tüm güncellemeleri alacak. Sisteme göre araçta bakım gereken durumlarda araç direkt bakım noktası ile iletişime geçebilecek. Yerli araba motoru ise doğuştan elektrikli motor olarak üretilmiştir. Bazı kişiler Yerli araba motoru neden benzinli olmadı diye sorugulamışlardır.

Ama yerli araba motoru elektrikli olarak tercih edilmiştir. Otonom sürüş sistemi sayesinde trafikte araç kendi kendine kalkıp durabilecek. Bu sebeple artık sürücünün aracı direksiyon ile kontrol etmesine gerek kalmayacak. Yerli araçta Holografik Asistan teknolojisi de bulunuyor. Buna göre araç yolda olmuş olan tümsekler, çukurlar vesaire gibi durumları görebilecek. Konuşan tüm olumsuzlukları sürücüye araç bildirecek.

Yerli otomobil Suv hakkında detaylar da, ayrıca hayatı kolaylaştıran ve sizi düşünen asistan olacağı yönünde bilgilerde var. Yerli elektrikli suv tüm akıllı telefonlar ile kolayca bağlantıya geçecek. Yerli otomobil elektrikli motora sahip olduğu için sessiz, enerji verimliliği ve sıfır emisyon ile çalışacak. Kendisi sürekli internete bağlı olacağı için kolayca sizi yönlendirecek. İddialı ve şık tasarımları sayesinde oldukça şık bir araç tasarımına da sahiptir.

Yerli Otomotiv Suv Fiyatı Ne Kadar Olacak?​

Yerli otomobil elektrikli suv; Yerli otomobil Suv hakkında detaylar ortaya çıkmasından sonra vatandaş fiyatları hakkında detayları da merakla bekliyor. Üstün performans, teknik özellik ve şık tasarıma sahip aracın, Bursa'da seri üretime geçeceği bildirildi.

Yerli Otomobil, Kıraca Holding, Zorlu Holding, BMC, Turkcell Grubu ve Anadolu grubu olmak üzere 5 ortaktan oluşturmuştu. Yatırım miktarı ortalama 22 milyar TL' yi bulacak aracın yıllık toplam 30 bin civarında seri üretime geçmesi planlanıyor. Aracın tahmini 13 yıl süresinde 175 bin adet üretim sayısına ulaşması tahmin ediliyor. Bu süre içerisinde yerli otomobilin 5 modele ulaşılması bekleniyor. İlk seri üretime girecek modelin ise C- Suv olduğu belirtildi. Aracın seri üretimin 2022 yılında yapılacağı öğrenildi.

Aracın model isimleri belli olsa da adıyla ilgili net söylemler henüz yok. Türkiye Otomobil Gelişim Grubu Sanayi ve Ticaret A. Ş tarafından yapımı üstlenilmesi sebebiyle TOGG ismi düşünülüyor. Aracın fiyatı hakkında henüz bir bilgilendirme yapılmazken, önümüzdeki günler içerisinde fiyat ile ilgili bilgilendirmesi yapılması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst