Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdım. Yerliotomobil.org sitesi olarak sizlere bunun cevabını detaylı şekilde sunacağız. Sizler de bu soruyu yani Yerli otomobil TOGG neden Bursa da üretilecek? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek?​

Değerli arkadaşlar Bursa neden yerli otomobil üretim yeri seçildi bu gün sizlere bu konuyu yazmaya karar verdim. Sosyal medyada şu anda Bursa sorusu akıllara geldi. Fabrika için neden Bursa belirlendi merak konusu olmayı başardı. Yerli otomobil TOGG neden Bursa da üretilecek? Gelelim bu sorunun cevabına. Bu sorunun cevabı için bir kaç madde üzerinden konuya açıklık getireceğim.

Hali hazırda Montaj Sanayi ve Yan Sanayi Gelişmiş olduğu için​

Yerli otomobil TOGG neden Bursa da üretilecek? Sorusunun asıl cevabı iki tanedir. Bu başlık ta bu otomobilin üretiminin Bursa da olmasının başlıca nedenin den birisidir. Yani Bursa da hali hazırda Araba montaj fabrikaları oldupu ve yan sanayisinin gelişmiş olmasından dolayı seçilmiştir.

Otomotiv alanında mevcutta imkanları en çok olan şehirlerden en önemlisidir. Yani Bursa da zaten şu anda Türkiye de üretilen her iki otomobilden zaten birisi üretiliyor. Bunlar tabi montajlama aşaması desek yeridir. Yani dışardan parçalar getirilip Bursa daki fabrikada birleştirilerek halka satışa sunuluyor.

Bu imkanın yanında birde Otomotiv alanında yan sanayisi gelişmiş olan Bursa da yerli montaj sraçlarının mevcut parçaları yan sanayi olarak zaten üretilmektedir. Bursa da bu yüzden seçilen şehirdir.
Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek?

Önemli Liman Kentidir​

Bursa da marmara denizine olan kıyısından dolayı hem istanbul boğazı ile Karadeniz'e, çanakkale boğazı ile de Akdeniz'e açılan bir limana sahiptir. Bu da dediğim önemli noktalardan birisidir. Hatta Bursa seçilmesinde en büyük baya sahiptir diyebiliriz.

Bu neden önemli diye soracak olursanız eğer ilerleyen dönemde yerli otomobilimiz ihraç edilen bir ürün listesinden yerini alıp, Avrupa veya Uzak doğu ülkelerine gönderimi başlarsa da direkt olarak Bursa limanları üzerinden sevkiyatları kolay olacaktır. Liman kenti Bursa buradan en uygun taşımacılıklardan olan Deniz yolunu kullanarak başka ülkelere ihracatı gerçekleşecektir.

Buradaki amaç ise az maliyet ve çok kazanç politikasıdır. Yani ürettiğimiz otomobil artı taşımacılık masrafları vs daha iyi bir şekilde halka sunumu ve diğer devletlere sunumu uygun olacaktır. Bu sayede de üreteceğimiz bu yerli otomobiller dünya pazarında tanınacak bir otomobil olacaktır.

TOGG Özellikle İstemiş​

Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek? Bunun sebebinden birisi de TOGG yönetim kurulu özellikle Bursa şehrini istemiştir. Cumhurbaşkanı'na da bu konuyu arz ederek onay almışlar. Bunun da sebebi zaten şirket yetkililerinden de duyulan şeyler hemen üstteki söylediğim iki başlık olduğu söyleniyor.

Yani hem montaj sanayi, hem yan sanayi hem de liman kenti olduğu için hedef pazara yakınlık olarak değerlendirmişler. Bunları da ben hemen yukarıdaki iki başlıkta da söylemiştim. TOGG yani Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu da bu raporları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunarak onlarda Bursa ilini söylemişler.

Yerli otomobil TOGG neden Bursa da üretilecek? Konusuna TOGG de uygun görerek Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ile de artık Bursa belirlenmiş oldu. Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek? Sorusuna cevap aradık bu yazımızda.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst