Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Ne Zaman Tanıtılacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli Otomobil Ne Zaman Tanıtılacak? Türkiye’nin beklediği haber olan; yerli otomobil hakkındaki tüm merak edilen sorular yapılacak olan tanıtım toplantısı ile cevabını bulacak.

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak sorusu cevabını buldu. Yapılan açıklamalara göre yerli araba tanıtımı 27 Aralık 2019 günü gerçekleştirilecek. Toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılacak ve yerli ve milli otomobilin tanıtımını gerçekleştirecek.

Yerli Otomobil Ne Zaman Tanıtılacak?​

Yerli otomobil tanıtımı ne zaman diye merak edenler, yerli otomobil ile ilgili olarak merak ettiği her sorunun cevabını gerçekleştirilecek olan lansmanda bulabilecek.

Tanıtım toplantısı, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirecek. Yapılacak olan bu toplantıya otomobil bayileri ve çeşitli araba markaları tarafından ilginin oldukça büyük olacağı öngörülüyor.

Yerli ve Milli Otomobiller Nerede Üretilecek?​

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak sorusunun cevabının ardından Türkiye’nin yerli ve milli otomobillerinin üretim yapılacağı yer de kesinleşti. Yerli araba 2019 yılı bitmeden kesinlik kazanırken, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Bilişim Vadisi, yerli otomobillere yuva olacak.

Üretimin yapılacağı fabrikanın yatırımı için Bilişim Vadisi çevresinde yer alan araziler için kamulaştırma işlemleri devam ediyor. Üstelik Gebze ve Bursa’da yer alan yan sanayi firmalarının yakınlarında liman da bulunuyor. Üretim yerinin limanlara yakın oluşu, ihracatın da daha kolay gerçekleşmesini sağlayacak.

Yerli Otomobil Üretimi İçin Neden Bilişim Vadisi Tercih Edildi?​

Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak sorusunun cevap bulması ile üretim için tercih edilen yerin ne sebeple tercih edildiği de merak konusu oldu. Yerli otomobillerin Bilişim Vadisi’nde üretilecek olmasının temel sebeplerinden bir tanesi, Bilişim Vadisi’nin konum olarak yan sanayi firmalarına olan yakınlığı. Gebze Şekerpınar’da bulunan Otomotiv Yan Sanayi Bölgesi (TOSB), yan sanayi firmalarını tek bir çatı altında topladığından dolayı yerli otomobillerin Bilişim Vadisi’nde üretilecek olması avantaj sağlayacak.

2018 yılının Eylül ayından beri aktif olan Bilişim Vadisi’nde, elektronik, robotik, yazılım ve bilişim teknolojileri alanlarından AR-GE çalışmaları yapan firmalar bulunuyor. Yerli otomobil üretimi için özellikle Gebze’nin ve Bilişim Vadisi’nin tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi de; Gebze’de bulunan liman.

Üretim yerinin limana yakın oluşu, ilerleyen zamanlarda; seri üretime geçildiğinde ve yurtdışına ihracatın başlatıldığında lojistiğin kolaylıkla sağlanabilecek olması. Dolayısı ile yerli ve milli araçların Gebze’de üretilmesi ve araçların nakliye noktasına kolaylıkla taşınabilmesi, ihracat masraflarının da düşük maliyetle gerçekleşmesine imkân tanıyacak.

Yerli Otomobilin Modeline Nasıl Karar Verildi?​

TOGG tarafından başlatılan yerli otomobil projesi henüz daha ilk günlerinde iken Türkiye genelinde piyasa araştırması yapıldı ve bu piyasa araştırması kapsamında 2 bin kişi ile görüşülüp anket yapıldı. Yapılan anket çalışmasına göre taleplerin C segmentinde SUV araçlara ihtiyaç duyulduğu ortaya konuldu.

Bu sebeple, üretilecek olan ilk aracın C segmentinde bir SUV otomobil olması kararına varıldı. Yerli otomobillerin tasarımında da anket çalışmaları belirleyici oldu ve bu sebeple anket çalışması yapılan kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda elektrikli otomobillerin dış ve iç tasarımları geliştirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst