Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli otomobil ne zaman satılacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Arkadaşlar bugün yerli otomobil ile alakalı sizlere önemli bir detay vereceğim. Yerli otomobil ne zaman satılacak ve ne zaman seri üretime geçecek bu konunun detaylarını haberimizde sizlere sunacağız.

Yerli otomobil ne zaman satılacak veya satışa sunulacak?​

Türkiye'nin otomobili girişim grubu bu sorunun cevabını şu şekilde cevapladı. Türkiye'nin yerli otomobili 2022'de üretime başlayacak e İlk otomobil satışları ise 2023 gelmeden satışa sunulacak. Yani bu demek oluyor ki 2022 yılının ekim kasım aylarında veya en geç Aralık ayında yerli otomobil piyasaya sürülüp ilk satışı gerçekleşecek.

TOGG için büyük bir ilgi olmuş tanıtımı gerçekleştikten sonra halkın büyük bir kısmında ilgi görmeye başlayan ve her aşaması merak edilen yerli otomobil şu anda fabrika kurulumu aşamasındadır. Herhangi bir fabrika kurulumu henüz başlaması da çok kısa süre içerisinde inşaat temelleri atılacak gibi görünüyor.

Henüz Bursa'nın Gemlik ilçesinde kurulumuna karar verilen yerli otomobil fabrikası için gerekli kararlar alınmış olsa da faaliyete henüz geçmemiş diyebiliriz. Bugün ise sizlere yerli otomobil ne zaman satılacak veya yerli otomobil ne zaman satışa sunulacak bunun cevabını verdik. Tekrar hatırlatmak gerekirse 2022 yılının son aylarında yani Ekim Kasım ve Aralık aylarında satışa sunulması muhtemel görünüyor.

Türkiye'nin otomobili girişim grubunun da açıkladığı tarihler bu yönde diyebilirim. Ayrıca yerli otomobil için sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2023'e kalmadan Türkiye'nin otomobilini yollarda görebiliriz açıklamalarında bulunmuştu. Biz de bunları kendimize dayanak alacak olursak eğer 2023 olmadan satışa sunulacak ve 2023 yılında ise artık yollarda görebileceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst