Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli otomobil kaç seriden oluşuyor?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli Otomobil Kaç Seriden Oluşuyor? 2017 yılında çalışmalarına başlanan Türkiye’nin yerli ve milli otomobil projesinde beklenen gün geldi. 27 Aralık 2019 Cuma günü, Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan tanıtım toplantısında Türkiye’nin yerli otomobili tanıtılacak ve prototip sürüşü gerçekleştirilecek.

Yerli otomobil kaç seriden oluşuyor?​

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılımının beklendiği bu tanıtım toplantısında, yerli otomobile dair cevabı beklenen soruların büyük bir kısmı aydınlatılacak. Bu sorular arasından belki de cevabı en çok merak edilen soru; yerli otomobil kaç seriden oluşuyor sorusu.

Bu sorunun ve geriye kalan tüm soruların toplantıda cevap bulacağı düşünülüyor. 2017 yılında başlatılan ve günümüze kadar çalışmaları hızla devam ettirilen milli otomobil projesi, Türkiye genelinde halk arasından 2 bin kişi ile yapılan anket çalışması sonucunda son görünümüne ulaştı.

TOGG Geçtiğimiz günlerde, Mustafa Varank’ın sosyal medyada paylaştığı yerli araba fotoğrafının ardından meraklar iyice çoğaldı ve heyecan arttı. Varank’ın yerli ve milli arabaların üstünün kapalı bir şekilde fotoğraflarını paylaşması çeşitli fikirlerin oluşmasında etkili oldu.
Yerli otomobil kaç seriden oluşuyor

Yerli Otomobilin Sahip Olacağı Özellikler​

Yerli otomobil kaç seriden oluşuyor sorusunun şu anda bilinen cevabı; beş. Yerli otomobil ile ilgili olarak yapılan açıklamalara göre 2030 senesine kadar bu araçların 3 modeli olacak ve bu 3 model 2030 yılına kadar yenilenerek satışa sunulacak.

2030 senesinden sonra ise araçların model sayısı beşe çıkacak. Yerli ve milli otomobil hakkında bir gazete haberinde verilen diğer bilgiler ise şunlardır:
  • Yerli otomobillerde akıllı sürücü özelliği olacak
  • Yerli otomobillerin gayrisafi milli hasılaya katkısı 50 milyar avro olacak
  • Yerli otomobiller cari açık için yıllık olarak 7 milyar avro katkı sağlayacak
  • Yerli otomobil üretimi sayesinde nitelikli istihdam sağlanacak ve bu istihdamın sayısı yaklaşık olarak 20 bin olacak
  • Yerli otomobil milli bir marka olacak
  • Yerli otomobillerin üretimi sayesinde ülkenin petrole olan bağlılığında düşüş yaşanacak Otomotiv sektöründe dünya rekabetine girilecek

Araç içi teknolojiler, araç içinden yönetilebilecek​

Görüldüğü üzere; Türkiye’nin yerli otomobil üretimi tamamıyla ülkenin ekonomisinin gelişmesine etki edecek ve binlerce istihdamın yaratılmasına aracı olacak. Yerli Otomobil Ne Kadar Mesafe Gidebilecek?
Yerli otomobil kaç seriden oluşuyor sorusundan belki de daha fazla merak edilen soru; yerli otomobilin tek dolum ile ne kadar mesafe gidebileceği…

Türkiye’de üretilecek olan bu otomobillerin, dünyadaki diğer elektrikli otomobillerle rekabet edebilecek nitelikte olacağı iddia ediliyor. Buna göre; yerli otomobiller tek dolum ile tam olarak 500 KM gidebilecek. Öne sürülen iddialara göre; İstanbul ve İzmir arası mesafe 10 TL gibi komik bir rakamla gidilebilecek.

Yerli otomobillerin normal bir priz aracılığı ile yaklaşık olarak 10 saatte dolması, DV ünitesi ile de 30 dakikada şarj edileceği öngörülüyor. Genel itibari ile yerli otomobillerde 100 Km’de 2 TL’lik şarj maliyeti oluşacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst