Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil için zeytinlikler kesilecek mi?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Yerli Otomobil fabrikası için zeytinlikler kesilecek deniliyor! Peki yerli otomobil için zeytinlikler kesilecek mi? Bu gün sizlere bunu açıklayacağım. Hem de kanıtları ile açıklayacağım.

Yerli Otomobil için zeytinlikler kesilecek mi!​

Değerli okurlarımız bir önceki yazımda da demiştim. Bu günlerde bir karalama kampanyası başlatıldı. "Yerli otomobil için zeytinlikler kesilecek" diye gerek milli olmayan haber siteleri gerek sosyal medya kullanıcıları bu kampanyayı devam ettirerek yerli otomobil fabrikası kurulumunu engellemeye çalışıyor.

Bu yazımızda da değineceğiz. Hazımsız medya ve bu sosyal troller eskiden olduğu gibi yine iş başında diyebiliriz. Bu kez de ortaya attıkları yalan tıpkı Gezi parkındaki gibi, tıpkı Kanal İstanbul da ki gibi, hatta ve hatta 15 Temmuza Tiyatro dedikleri gibi yalan ve skandal dolu oyunlar ile aynı. Bu kez yalan ve skandal haberin konusu yerli otomobil. Yerli otomobil için zeytinlikler kesilecek söylenti sini söyleyenler bence Milli olup olmadığını sorgulasın!!! Yerli otomobilin Bursa Gemlik de yapılacağını duyan bu hazımsız medya ve hazımsız sosyal medya kullanıcıları şimdi de bu gelişmeyi baltalama peşindedir.

İnanmayın!!! Yerli otomobil için zeytinlikler kesilecek mi? Tabiki HAYIR!!! Şimdi sizlere bunu kanıtlarıyla açıklayacağım.

SORU: Özellikle Gemlik kelimesinde akla gelen ilk şey nedir?
CEVAP: Zeytin ve Zeytinlikler

SORU: Başka yalan neden tutmaz?
CEVAP: Sözde ağaç ve orman seviciler başka türlü halkı inandıramazlar. Çünkü Gemlik denince akla ilk gelen şey zeytin ve zeytin ağaçlarıdır.

SORU: Fabrika yapımını etkileyecek şeyler nelerdir?
CEVAP: Doğal güzellikler, ağaçlar, nesli tükenmekte olan bitki ve hayvanlar, hava kirliliği akarsu vs. Yukarıda da söylediğim gibi hemen hemen eğer engelleme olacak ise fabrika kurulumu için ancak yukarıdaki nedenlerden olur. Gemlik için de seçilen senaryo Gezi parkı ile aynı şey oldu. Ağaçlar yani Zeytinlikler seçildi. Neden? Tüm bunların içinde Gemlik için en uygunu bu olduğu için... Çünkü doğa ve ağaçlar bizim için manevi büyük değerlere sahiptir.

Bunlar da bu yolu seçti. Gerçekten yerli otomobil için zeytinlikler kesilecek mi? İşte arazi için yapılan açıklama ve Gemlikte ki o araziye dair fotoğraf karesi; Yapılan Resmi açıklama "Bazı çevrelerin zeytin ağacı kesileceği iddiaları var.

Tam tersi fabrikanın yapılacağı alan boş. Kısmen sazlıkların bulunduğu çorak bir bölge. Bölgede hiçbir ağaç bulunmuyor. Plan düzenlemelerini ilgili bakanlıklar yürütecek. Çalışmaları bizler de yakından takip ediyoruz" dendi. Gemlikteki fabrika yapılacak arazi:
Yerli Otomobil için zeytinlikler kesilecek mi
Yukarıdaki gördüğünüz fotoğraf tam da fabrikanın kurulacağı alan olarak belirlenen arazi. Ne zeytinlik var ne de bunların yalanını destekleyecek ağaçlar. Etrafta sadece sazlıklar var. Ayrıca çorak arazi desek yeridir. Yani bu günlerde söylenilen şey akıllara şu soruyu getiriyor.

Yerli otomobil için zeytinlikler kesilecek mi? Bu soruya net bir cevap verdiğimizi düşünüyorum. Yine cevabı vermek istiyorum. Kesinlikle yerli otomobil fabrikası için zeytinlikler kesilecek söylentisi Doğru değildir.
Hiç bir suretle ağaç kesilmeyecek ayrıca fabrika yapılacak olan arazi sazlık ve çorak bir arazidir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,111
Son üye
Güzel olan
Üst