Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli otomobil GEN Nedir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Yerli otomobil GEN, Devrim arabalarından sonra ikinci olarak üretilen yeri otomobil girişimi olarak bilinmektedir. 2014 yılında kurulan Gen Otomobil, beş kişilik bir ekiple ilk çalışmalarına başlamıştır. Gen otomobil bünyesinde ilk elektrikli araç unvanına sahip GEN1 adı verilen otomobilin tamamlanmasının ardından elektrikli motor gücüne sahip otomobil üretimin de öncüsü olmuştur.

GEN Otomotiv ile Üretilen GEN1 Otomobil​

Yerli otomobil GEN, Dr. Gürsel Tekin önderliğinde 5 kişilik ekip ile kurulan GEN Otomotiv, ilk elektrikli araç modeline sahip GEN1 adlı araç ile Devrim arabalarından sonra üretilen ilk yerli araba unvanına da sahiptir. Seri üretim için uygun özelliklere ve donanıma sahip GEN otomobil ile üç araç modelini kapsayan AR – GE çalışmaları da başlatılmıştır. İlk olarak Sedan modeli düşünülerek tasarlanan yerli otomobil GEN, devamında ise hatch – back ve çeşitli ticari araçlar formatında gelişim göstermeyi amaçlamaktadır.

İlk olarak 2017 yılında tanıtılan GEN otomobil, konuyla alakalı kişiler tarafından büyük ilgi görüştür. Elektrikle çalışan bu otomobil 100 kilometrelik bir mesafede 10 lira kadar bir elektrik enerjisi tüketmektedir. Tasarruflu yapısı ve donanımlı içeriği ile büyük ilgi gören Gen otomobil, Türkiye’nin yerli otomobil üretmesi yönündeki çalışmaların da öncüsü olmaktadır.

Geliştirilen TOGG otomobile de ilham olarak gösterilmekte olup, bu yöndeki çalışmalar için de ilk adım olarak görülmektedir. Yerli otomobil GEN, tanıtıldığı günden itibaren dikkatleri üzerine çekmiş olup, büyük bir satış potansiyelini de bünyesinde bulundurmaktadır. 200 bin lira olarak belirlenen lansman fiyatının, seri üretime geçilmesiyle birlikte düşüş göstermesi planlanmaktadır. Motoru ve diğer önemli donanımları Türk yapımı olup, bu yönde AR – GE çalışmaları için de önemli bir yere sahiptir.
Yerli otomobil GEN Nedir?

Yerli otomobil GEN Tasarımı​

Yerli otomobil GEN ya da GEN1 olarak da bilinmekte olup isme yönelik çeşitli söylemler mevcuttur. İç tasarımı ve dış tasarımı tamamen yerli olmakla birlikte, mekanik tasarımı yapılırken de yerli malzemeler kullanılmıştır. Şasisi ve kaportasının da yerli üretildiği GEN otomobilin en dikkat çekici özelliği ise motorunun yerli olmasıdır.

Ayrıca tüm elektronik donanımlar ve bütün kontrol mekanizmalarının yanında tüm yazılımlar da üretici firmaya aittir. Bu kapsamda yerli üretimin öncü firması haline gelen GEN otomotivin, ilerleyen zamanlarda gelişim göstermesi de beklenmektedir. 2014 yılında kurulup 2017 yılında yerli otomobil GEN ile ilk adımını atan GEN Otomotiv, AR- GE çalışmalarına devam etmektedir.

Üç farklı aracın tasarımları tamamlandıktan sonra ise seri üretime geçileceğinin bilgisi de firmanın yöneticileri tarafından verilmiştir. Elektrik gücüyle çalışan bu otomobilin, ülke ekonomisine de katkısı büyük olmaktadır. Dış ülkelerden alınan akaryakıt ürünlerinin kullanımı azaltıcı ve çevre kirliliğini önleyici olumlu etkileri bulunan Gen otomobil ile daha temiz bir havaya da sahip olunmaktadır.

Ekosistemi olumsuz etkileyen kimyasal yakıtların yerine elektrik enerjisinin kullanılması büyük fayda sağlamaktadır. Yerli otomobil GEN nedir? yazımızdan sonra yerli otomobillerin hepsine sırayla bakabilirsiniz.
Yerli otomobil GEN İçin Tanıtım Videosu;

 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst