Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Güneş Paneli Fabrikası, Ülkemize Hayırlı Olsun


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Yerli Güneş Paneli Fabrikası, Ülkemize Hayırlı Olsun Yeniliğe ve teknolojiye ayak uydurma noktasında büyük mesafeler kat ettiğimiz son yıllarda art arda müjdeler gelmeye devam ediyor. Son olarak müjdesi verilen teknolojimiz yerli güneş paneli ülkemize hayırlı olsun.

Yerli Güneş Paneli Fabrikası​

Enerji alanında faaliyet gösteren Türk firması Kalyon Enerji, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara'da tam entegre güneş enerji sistemleri üreteceği fabrikasını açtı. Enerji alanındaki teşviklerle ciddi mesafeler kat edilen son yıllarda rüzgar, güneş ve hidroelektrik enerji santrallerinin sayısı artmaya devam ediyor.

Kalyon Enerji, güneş panelleri alanında artan talebi karşılamak ve ithalatı önlemek maksadıyla 400 milyon dolar yatırım bedeliyle dünyada ilk olma özelliği taşıyan tam entegre güneş panelleri üretimi tesisinin açılışını yaptı. Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim A.Ş Genel Müdürü Ahmet Taşkın, "Burası Avrupa ve Ortadoğu'daki tek entegre güneş paneli fabrikası.

Daha önce Çin'in sahip olduğu bu teknolojiye artık biz de sahibiz. Özellikle 'ingot' bölümünün çok stratejik bir yatırım olduğunu söyleyebiliriz. Ham madde yüksek sıcaklıkta fırınlara girip bir cam silindiri halinde çıkıyor ve daha sonra neredeyse saç teli inceliğinde kesilerek plaka haline dönüştürülüyor. Fabrikada yıllık 500 MW güneş paneli üretimi yapılabiliyor." diye konuştu. Fabrikanın dünyada ilk olması, yerli ve milli üretime katkı sağlaması ve 1400 vatandaşımıza ekmek kapısı olacak olması da fabrikanın ülkemiz için önemini ortaya koymaya yetiyor.

Karapınar'da Kurulacak Santralin Panelleri Kalyon'dan!​

Konya'nın Karapınar ilçesinde kurulması planlanan güneş enerjisi santralinde kullanılacak olana teknoloji bu fabrikada üretilecek. Toplam 1000 MW'lık kurulu güce sahip olacak Karapınar Karapınar Güneş Enerji Santrali'nin güneş panelleri burada yerli olarak üretilecek.

Karapınar Güneş Enerji Santrali ile birlikte ülkemizin elektrik üretiminde güneş enerjisinin payı da yüzde 20 artacak. Ülkemizin cari açığına yıllık 400 milyon dolar katkı sağlayacak olan tesis Ankara'da bulunuyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst