Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Elektrikli Tren, Yıl Sonunda Raylarda


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli Elektrikli Tren, Yıl Sonunda Raylarda Açıklaması geldi. Hükümetin başlatmış olduğu Milli Teknoloji Hamlesi son hızıyla devam ediyor. Son olarak duyurumu yapılan yerli elektrikli tren, yıl sonunda raylarda olacak. Her geçen gün yepyeni projelerin tanıtıldığı ülkemizde milli teknoloji hamlesi ciddi anlamda benimsenmiş durumda.

Karaismailoğlu, "Yerli Elektrikli Tren Yıl Sonunda Raylarda" dedi.​

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sakrya'nın Adapazarı ilçesindeki Türkiye Vagon Sanayi AŞ'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti. Türkiye'nşn ilk milli ve yerli elektrikli trenin üretiminin yapıldığı tesisleri gezen İsmailoğlu, trenin testlerinin hızla devam ettiğini belirterek yıl sonunda raylarda yolcu taşımaya başlamasını hedeflediklerini dile getirdi.

Son yıllarda devlet ve özel sektörün güçlerini birleştirmesiyle büyük bir atılımı ortaya koyan Türkiye'de, askeri alanda yakalanan millileşme oranının sivil hayata da yansımasına şahitlik ediyoruz. Askeri alanda kaydedilen başarılarda millileşmenin önemi yadsınamaz. Sivil alanda ise yerli otomobilden tutunda yerli trene varana kadar bir çok atılımı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

İthal edilen ürünlerin önüne geçmek ve ülkemizde katm değerli ürünler üretmek amacıyla başlatılan bu hamle büyük bir dikkat ve titizlikle yürütülmeye devam ediyor ve bizde bu süreçleri yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Yerli Elektirikli Trenin Özellikleri Nelerdir?​

Dün tesisleri gezerek tasarımı ve dizaynı biten Yerli Elektrikli Treni inceleyen Bakan Karaismailoğlu, çeşitli açıklamalarda bulundu. "Türkiye'nin ilk yerli ve milli elektrikli tren setinin tasarım ve üretim sürecinin tamamlandığını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti. "Bu yıl içerisinde işletmeye alıp yolcu taşımaya başlayacağız. Proje kapsamında öncelikli olarak altyapıyı kurduk.

Trenimizin alüminyum gövde üretim, boyama, kumlama testleri 2019 yılında devreye alındı. Üretilen ilk tren setinin tasarım hızı saatte 176 kilometre, işletme hızı ise 160 kilometre olarak planlandı. Saatte 225 kilometre işletme hızına ulaşabilecek yerli hızlı tren için de çalışmalarımız sürüyor." Yerli Elektrikli Tren beş araçtan oluşan bir set olarak 324 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Bu beş araçtan ikisi engelli yolcuların kullanımına verilecek.

Ayrıca engelli vatandaşlar için trenin içinde özel bölümler de olacak. Üretilen setlerde ergonomik yolcu koltukları kullanılarak yolcuların konforu öncelenmiş görünüyor. Yerli Elektrikli Tren güvenliği sağlayan kontrol ve izleme, otomatik durdurma, tam otomatik iklimlendirme, yangın ihbar, işitsel ve görsel yolcu bilgilendirme ve kamera sistemleriyle donatılmış. Yerli Elektrikli Trende bulunan tüm bu özelliklerle birlikte rakiplerine göre yüzde 20 daha ekonomik olması da dikkat çeken diğer bir husus oldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst