Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Elektrikli Traktör Gün Sayıyor! Detaylara bakınız!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Ülkemizde savunma sanayi alanında yapılan gelişmeler hepinizin malumudur. Gün geçmiyor ki yeni bir üretim haberi ile daha karşılaşmayalım. Bugün sizlere 26 Temmuz 2019 yılında sürpriz bir şekilde tanıtılan yerli elektrikli traktörümüzle ilgili detayları Yerli Elektrikli Traktör, Gün Sayıyor! başlığıyla vereceğiz.

0x0-1598078362700-300x200.jpg


Tarım, insanların umududur. Yaşamsal döngümüz içerisinde kritik öneme sahip olan tarım sektörü son yıllarda yaşanan gelişmelerle birlikte dikkate değer bir hal aldı. Sanayi devrimi sonrasında şehirleşme ve şehirlere olan kırsal göçler tarımsal üretimdeki kaliteyi ve yerliliği neredeyse yok etti. Ama son yıllarda yaşanan gelişmelerle birlikte tarıma olan ihtiyaç ve önem hak ettiği seviyelerde olmasa da artmış durumda.

Tam da bu noktada yerlileşme ve millileşme projeleri kapsamında tarımsal kalkınma alanında tohumdan gübreye ve hatta traktöre varana kadar ciddi projeler yürütülüyor. Bunlardan hepsi kendi içinde ayrı ayrı öneme sahip ama, biz bunlardan en önemlisi olarak gördüğümüz yerli traktörümüzü anlatacağız.

%95 Yakıt Tasarrufu​

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen yerli elektrikli traktör projesinde ciddi mesafeler kat edildi. Yerli traktörün hiç şüphesiz en önemli özelliği elektrikli olması. Elektrikli traktör çiftçilerin en büyük masraf kalemlerinden biri olan yakıt tasarrufunu neredeyse sıfıra indiriyor. İçten yanmalı motorlara kıyaslandığında % 95 oranında yakıt tasarrufu sağladığı görülen ilk yerli ve elektrikli traktörümüz Kocaeli'nde kurulan fabrikada seri üretim için çalışmalar sürüyor. 45 dakikada hızlı şarj edilecek traktör 7 saat aralıksız çalışıyor.

0x0-yerli-ve-milli-elektrikli-traktore-yogun-ilgi-1582205517010-300x201.jpg


Ekim Ayında Banttan İniyor​

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirilen ve çiftçilerimizin hizmetine sunulacak olan yerli traktörümüzün seri üretimi için Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bir fabrika inşa edildi. 9 bin metrekarelik alanda inşa edilen fabrika da yerli elektrikli traktörün üretim ve montaj çalışmaları hızla devam ediyor. Ekim ayında yerli elektrikli traktörlerimizin banttan inmeye başlaması hedefleniyor. Bunun akabinde ise seri üretim için 2021 yılında start verilecek.

EV-WwcgXkAICFfD-300x199.jpg
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst