Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Elektrikli Metrobüsler, İstanbul’da


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bozankaya Aş tarafından üretilen ilk elektrikli metrobüsler deneme testleri için İstanbul'da. Yerli Metrobüsler, İstanbul'da Bozankaya 30 yılı aşkın tecrübesiyle ürettiği toplu taşıma araçlarıyla adından söz ettiriyor.

Firma 1989 yılında Almanya'da kurulmuş fakat Türkiye'nin stratejik konumu ve hinterlandının genişliği şirketin merkezini ülkemize taşıma kararı aldırmış. Bozankaya raylı sistemler üzerinde farklı alternatif ürünlerle üretimlerini sürdürürken AR-GE çalışmalarına da devam etmiş. Böylece kara taşımacılığı için de yerli elektrikli metrobüsleri üreterek bir ilke imza atıyor.

1-300x225.jpg


Elektrikli Metrobüsler İstanbul'da Görüldü​

İstanbul'a da İETT'ye ait metrobüs yollarında test edilecek olan 2 adet metrobüs İstanbul'da görüntülendi. Bu haberi sosyal medya hesaplarından duyuran Bozankaya AŞ şu ifadelere yer verdi; "Türkiye'nin ilk ve tek elektrikli otobüs tasarımcısı ve üreticisi Bozankaya, İETT'nin Metrobüs hattında test etmek için İstanbul'da!

Tek şarjla 250 kilometre seyahat edebilen, yüksek teknolojili,% 100 elektrikli, 250 yolcu kapasiteli, 25 metre uzunluğundaki iç hat Metrobüsümüzü teslim ettik." dedi.

2-1-300x225.jpg


Bozankaya Metroları Bangkok'da​

Türkiye'nin ilk ve tek elektrikli otobüs tasarımcısı ve üreticisi olan Bozankaya, 2016 yılında Tayland'ın başkenti Bangkok'ta açılan ihaleye Siemens-Bozankaya konsorsiyumu olarak katıldı. İhaleyi kazanan konsorsiyum Tayland’ın başkenti Bangkok’un 88 araçlık metro projesinin yüklenicisi oldu.

Böylelikle ülkemizin ilk ilk %100 elektrikli otobüs ihracatı yapılmış oldu. 2019 yılında da teslim edilen metrolar faaliyetlerine başladı.
3-300x200.jpg


Ülkemizde ise Malatya, İzmir, Elazığ, Konya, Eskişehir, Manisa ve Şanlıurfa gibi farklı şehirlerde, elektrikli otobüsler, taramvaylar ve trambüslerle hizmet vermeye deva ediyor. Ülke içindeki en ucuz ulaşım ağı çözümlerini de sunan Bozankaya, farklı şehir ve ülkelerde yeni yatırımlara da devam ediyor.

4-2-300x144.jpg
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst