TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Yerli otomobil TOGG için Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum'dan TOGG ile ilgili açıklama yapıldı. "

Yerli otomobile hazırlık için yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG için hazırlıyoruz" dedi. Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Yerli otomobil çalışmaları ve fabrika inşaatı hızla devam ederken bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Çevre ve iklim dostu elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için yeni yapılacak binalarımızda elektrikli şarj ünitesi koyma zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG'a hazırlıyoruz" açıklamasında bulundu.
Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu
Ayrıca Yerli otomobil TOGG fabrikası inşaatı hızla devam ederken, 2022 de ilk seri üretim TOGG banttan ineceği duyuruldu. Bu konuda da herhangi bir aksaklığın olmayacağı belirtilen sürede banttan ineceği doğrulandı. Ülkemizde alt yapı işini de Zorlu enerji üstlenmişti.

Fakat bu gelişme yani her yapılan yeni binada elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu Zorlu Enerji için de kolaylık sağlayacak. Çoğu şehirde ve büyük şehirde hem hızlı şarj istasyonları hem de açık şarj istasyonları yer almaktadır. Neredeyse 81 ilde bu hızlı şarj istasyonları ve halka açık şarj istasyonları bulunmaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yapmış olduğu bu açıklama da, daha da hızlı bir geçişin sağlanmasına yönelik bir çalışma olmuştur. Yerli otomobilimiz için ise 2025 yılında yerlilik oranı %65 oranına çıkacak. İlk aşamada ise %50'lerin üzerinde olması bekleniyor.

Çünkü ilk aşamada bizim üretimine başlamadığımız parçalara ihtiyaç duyulacak. Daha sonra da onlar için girişim başlayacak. Kendimiz ürettikten sonra da yerli otomobil TOGG'un yerlilik oranı %65 olacak.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst