Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yeni Peugeot 308 2021 incelemesi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Peugeot'nun güçlü formu yeni Peugeot 308 ile devam ediyor. Sınıfının sürüşü daha iyi otomobilleri arasında yer alıyor ve kabini rakiplerinin üzerinde bir fark hissediliyor. Peugeot'nun bilgi-eğlence sistemiyle ilgili sorunları da ele aldığını görebiliriz.

Yeni Peugeot 308 2021 incelemesi​

Peugeot, marka değişikliği ve daha premium olma çabasının bir parçası olarak yeni bir logoya sahip ve aslan suratlı ilk modeli (yetmişlerin ortasından bu yana ilk kez gövdesi olmadan logo ) yeni Peugeot 308 oldu.

Yerini aldığı model, sağlam bir aile hatchback'iydi, ancak nihayetinde sınıf lideri olmak için hiçbir zaman yeterli olmadı. Ancak bu yeni versiyon, markanın ürettiği teknolojik olarak en gelişmiş, en verimli ve en rafine aile hatchback olarak mücadeleyi Skoda Octavia ve Ford Focus'a taşıyor.
Yeni Peugeot 308 2021 incelemesi
Aynı zamanda en dikkat çekici olanıdır. Daha şık oranlar bir rol oynar; öncekinden 105 mm daha uzun ve 16 mm daha alçak oturuyor. Peugeot'nun üst düzey GT ve GT Premium modellerinde ön kanatlara - Ferrari tarzı - takılmasının hoş bir dokunuş mu yoksa biraz fazla mı olduğuna karar vermenize izin vereceğiz.

Ancak Peugeot'nun 306'dan bu yana bu kadar yakışıklı bir hatchback'e sahip olmadığını düşünüyoruz. Kabin de başka bir hit. Öne çıkan sadece çağdaş tasarım değil, bitiştir. Yapı kalitesi harika ve şalter kaygan hissediyor. Yerle ilgili bir veya iki sert plastik var, ancak bunun dışında premium alternatiflerden çok utangaç değil ve kesinlikle Octavia ile eşleşiyor. Bilgi-eğlence teknolojisi daha önce Peugeot kabinlerinin büyük hayal kırıklıklarından biri olmuştu, ancak çoğunlukla tamamen yeni bir sistem bunu düzeltti.

Yeni 10 inçlik ekran harika görünüyor ve tüm ana işlevler için kısayolları olan daha küçük bir dokunmatik ekranla destekleniyor. Yükleme süreleri hızlıdır ve klima kontrolleri hala sadece dokunmatik iken, daha büyük ekran kontrol edilmelerini kolaylaştırır. Bu büyük bir gelişme. Yine de her şey güllük gülistanlık değil. Peugeot'nun i-Cockpit konumları, küçük bir direksiyon simidinin üzerindeki dijital kadranları güncelledi ve bu herkes için olmayacak.

Ortalama bir boyunda veya altındaysanız, her şeyi görmek için direksiyon simidini istediğinizden daha aşağıya (veya koltuğu daha yükseğe) ayarlamak zorunda kalabilirsiniz. Yeni ekran, derinlik izlenimi vermek için aslında iki ekranı üst üste katmanlayan 3D grafiklere sahiptir. Çoğunlukla oldukça kaygan görünüyor, ancak bazı ayrıntılarda gölgelenme var; bazen örneğin kadranların etrafında dolaşan iki iğne görebilirsiniz.
Yeni Peugeot 308 2021 incelemesi


En büyük hayal kırıklığı kabin alanıdır. Dingil mesafesi, bacak mesafesini artıran eski arabaya göre 55 mm daha yüksek olsa da, bu iyileştirmeye rağmen, Ford Focus'un arkada çok daha fazla diz ve baş mesafesi varken, Skoda Octavia kıyaslandığında çok geniş. Eski modelin etkileyici olduğu alanlardan biri de 470 litrelik bagajıydı. Bu, yeni araba için 412 litreye düştü, ancak yine de Golf veya Focus'ta aldığınızdan daha fazla.


Bu çok yazık, çünkü Peugeot 308 yolda sevilecek çok şey sunuyor. Derinin altında markanın EMP2 platformunun en yeni nesli var ve Birleşik Krallık yollarında deneyene kadar tüm yargımızı saklı tutacak olsak da, sürüş konforu ve yol tutuşu arasındaki uzlaşma çok umut verici. Ne bir Focus kadar hafif, ne de bir Octavia kadar konforlu, ancak ikisi arasında iyi bir denge sağlıyor.

Süspansiyon gürültüsü kabinden iyi bir şekilde yalıtılmıştır ve yüksek hız dengesi güçlü bir noktadır. Motor yelpazesi iki adet plug-in hibrit güç aktarma organı sunar - Peugeot 308 serisi için bir ilk. Her iki model de 1,6 litre benzinli motoru 12,4 kWh pil, 37 mil elektrik menzili ile birleştiriyor ve sırasıyla 178bhp ve 222bhp üretiyor.

25g/km'lik emisyonlar, iki Volkswagen Golf eklenti seçeneğine benzer, ancak Peugeot, Ayni Fayda vergisi için yüzde 13 kategorisinde yer alırken , VW seçenekleri yüzde yedilik bir gruba düşüyor ve bu da onları şirket arabası sürücüleri için daha ucuz.
Yeni Peugeot 308 2021 incelemesi

Bununla birlikte, Peugeot en azından daha hızlı şarj süreleri seçeneği sunuyor. Standart olarak 3.6kW'lık bir şarj cihazı, bu da evde şarjın üç buçuk ila dört saat sürdüğü anlamına gelirken, Peugeot 308 'in isteğe bağlı 7.4kW şarj cihazı bunu ikinin biraz altına düşürür. Hibrit olmayan seçenekler arasında, her ikisi de 128 hp olan 1.5 litre dizel ve 1.2 litre benzin bulunuyor ve İngiltere'deki alıcılar yalnızca otomatik şanzıman seçebilecek.

1.2 benzinli muhtemelen İngiltere satışlarının büyük kısmını oluşturacak ve lansmanda denediğimiz araba. Motor, ani hızlanma sırasında bazı rakip ünitelere göre biraz daha duyulabilir, ancak rölantide ve seyir halindeyken çok sessiz. Hızlanma yeterlidir, 0-62mph'den 9.7 saniyede koşar - ama daha da önemlisi, iyi orta menzilli çekiş sunar - ve çoğu zaman otomatik şanzıman pürüzsüzdür.

Tek istisna, aniden devreye girebildiği düşük hızlardır. İlk bakışta Peugeot 308 biraz pahalı görünüyor. Peugeot 308 Active Premium için - beş donanım seviyesinin en düşüğü - 1.2 PureTech motorla 24.000 £ 'dan, temel Octavia'nın 21.700 £ 'dan başladığını düşündüğünüzde biraz yüksek görünüyor. Manuel seçeneğin olmamasındaki faktör ve işler daha rekabetçi görünüyor; 1.0 TSI auto ile bir Octavia SE 23.740 £ 'a geliyor ve ayrıca Peugeot 308 'den daha az güce sahip.
Yeni Peugeot 308 2021 incelemesi
Resimler: https://www.autoexpress.co.uk/peugeot/308/356013/new-peugeot-308-2021-review-pictures Yazı kaynak: https://www.autoexpress.co.uk/peugeot/308/356014/new-peugeot-308-2021-review
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst