Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yeni BMW 5 Serisi, Elektrikli, Hibrit ve içten yanmalı motor ile gelecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yeni BMW 5 Serisi , Elektrikli, Hibrit ve içten yanmalı motor ile gelecek! Carbuzz sitesinin yaptığı habere göre; Yepyeni Elektrikli BMW i5 Serisi Detayları Yeni 5 Serisi, Tesla Model S ve Mercedes EQE'yi alacak bir elektrikli i5 varyantı üretecek. BMW, çekirdek model serisini güncellemekle meşgul. Bugün ilerleyen saatlerde, tamamen yeni 2 Serisi dünyaya tanıtılacak. haberin detayları..

Yeni BMW 5 Serisi, Elektrikli, Hibrit ve içten yanmalı motor seçenekleri olacak!​

BMW ayrıca yaklaşmakta olan 3 Serisi makyajlı ve yeni nesil 7 Serisi'ni test ederken yakalandı , bu nedenle tamamen yeni 5 Serisi'ni görmemiz an meselesi. Şimdi casuslarımız BMW'nin test tesisinde ilk kez park edilmiş tamamen yeni 5 Serisi'nin kamufle edilmiş prototiplerini gördüler.

Yeni 7 Serisi gibi, yeni nesil 5 Serisi de yanmalı, hibrit ve elektrikli seçeneklerde sunulacak. "Hibrit test aracı" ve "elektrikli test aracı" etiketlerinde belirtildiği gibi, bu prototipler yeni 5 Serisinin plug-in-hibrit ve tamamen elektrikli varyantlarına dayanmaktadır. Muhtemelen, EV versiyonu i5 olarak etiketlendirilecek.
2022 BMW 5, Elektrikli, Hibrit ve içten yanmalı motor ile gelecek?
Geliştirmenin bu erken aşamasında, prototipler tamamen kamufle ediliyor ve bu da tasarım detaylarına net bir şekilde bakmayı zorlaştırıyor. Neyse ki, yeni 5 Serisi veya i5, yeni 4 Serisi, i4, M4 ve M3'ten tartışmalı dikey ızgarayı alacak gibi görünmüyor. Yeni 7 Serisi gibi, 5 Serisi prototipinin de belirgin bir köpekbalığı burnu var gibi görünüyor, bu da ön kısmın mevcut modelden daha agresif görünmesini sağlıyor.

Mercedes EQE kaygan coupe tarzı orantılara sahipken, i5 geleneksel bir sedan şeklini alıyor gibi görünüyor. Şarj portu, 5 Serisi hibritin sol ön çamurluğunda da açıkça görülüyor. İç mekan tamamen kaplanmış ancak yeni 5 Serisi ve i5, 12,3 inç dijital ekran ve 14,9 inç bilgi-eğlence ekranı içeren i4 ile aynı kavisli ekran düzenini benimseyebilir.
2022 BMW 5, Elektrikli, Hibrit ve içten yanmalı motor ile gelecek?
Teknik özelliklere gelince, i5, yüksek performanslı M50 modelinde kombine 536 hp üreten iki elektrik motorunu kullanan i4 ile aynı kurulumu kullanabilir. Arkadan itişli eDrive40 ise 335 beygir güç üreten tek bir elektrik motoruna sahip.

81,5 kWh pil paketiyle çalışan en verimli i4, EPA tarafından tahmin edilen 300 mil menzile sahiptir, ancak daha büyük i5 muhtemelen biraz daha düşük menzile sahip olacaktır. Yeni BMW 5 Serisi'nin 2023'e kadar gelmesi beklenmiyor ve 2024 modeli olarak satışa çıkması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst