Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yanlış Bilinen 7 Trafik İşareti


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Doğru bilinmeyen 7 trafik işareti, trafik gündeminde sıklık ile yar alan ve araç sahipleri tarafından da sıklık ile merak edilen konu başlıkları arasında yer almaktadır. Can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile trafik seyri içerisinde mutlaka bilinmesi gereken trafik levhaları, çoğu yerde hayati önem arz etmektedir.

Bu neden ile levhaların anlamlarının doğru öğrenilmesi oldukça önemlidir. Güvenli araç kullanımının birincil faktörlerinin başında trafik levhaları gelmektedir. Bu neden ile dünyanın neresine gidilir ise gidilsin trafik levhalarının sıklık ile kullanıldığı görülmektedir.

Bu noktada trafik akışı içerisinde kullanılan levhaların anlamlarının doğru öğrenilmesi hem kişisel sağlığın hem de üçüncül kişilerin sağlığının korunması açısından oldukça önemlidir. Kullanımda olan trafik levhalarının bazıları araç sahipleri tarafından doğru bilinmektedir. Sıklık ile yanlış tanımlanan 7 adet trafik levhası bulunmaktadır.

Yaya Giremez Levhası Ne Anlama Gelir?​

Yaya Giremez Levhası Ne Anlama Gelir?
Yaya giremez tabelasının anlamı, birden çok yaya içeren tabela bulunması sebebi ile sıklık ile karıştırılmaktadır. Bazı tabelalarda kırmızı bazılarında ise yeşil kullanılması, tabelanın anlamının karıştırılmasına sebep olur.

Yaya içeren trafik levhalarının ayrıt edilebilmesi için renklerine bakılması gerekir. Kırmızı çember içerisine alınan yaya figürünü içeren levha, yaya giremez anlamını taşımaktadır. Levhanın üzerinde herhangi bir çizgi bulunmamaktadır.

Mecburi Yaya Yolu Levhası Ne Anlama Gelir?​

Mecburi Yaya Yolu Levhası Ne Anlama Gelir?
Mecburi yaya yolu tabelasının anlamı, araç sahipleri tarafından bilinmeyen veya diğer yaya tabelaları ile karıştırılan levhalar arasında yer almaktadır. Mecburi yaya yolu levhasının zemini laciverttir. Zeminin üzerinde bir çocuk bir de yetişkin figürü bulunur.

Yaya Geçidi Levhası Ne Anlama Gelir?​

Yaya Geçidi Levhası Ne Anlama Gelir?
Yaya geçidi tabelasının anlamı da diğer yaya tabelaları karıştırılmaktadır. Kırmızı üçgen içerisinde bir insan figürünün bulunduğu tabela yaya geçidini, kırmız üçgen içerisinde bir yetişkin bir de çocuk figürünü içeren tabela ise okul geçidini temsil etmektedir.

Bisiklet Giremez Levhası Ne Anlama Gelir?​

Bisiklet Giremez Levhası Ne Anlama Gelir?
Bisiklet giremez tabelasının anlamı, trafik akışı içerisinde karıştırılan bir diğer tabela olarak karşımıza çıkmaktadır. Bisiklet giremez tabelasında kırmızı çember içerisine alınmış bir bisiklet figürü yer alır. Bu tabelada herhangi bir çizgi bulunmaz.

Mecburi Bisiklet Yolu Levhası Ne Anlama Gelir?​

Mecburi Bisiklet Yolu Levhası Ne Anlama Gelir?
Mecburi bisiklet yolu tabelasının anlamı da yayalar ve araç sahipleri tarafından karıştırılmaktadır. Bu tabelanın içerisinde lacivert daire içerisinde alınmış bir bisiklet figürü bulunur.

Tali Yol Levhası Ne Anlama Gelir?​

Tali Yol Levhası Ne Anlama Gelir?
Tali yol tabelasının anlamı, 5 farklı çeşide sahip olması sebebi ile karıştırılan trafik levhalarının arasında yer almaktadır. Tüm tali yol levhalarının anlamları temelde aynıdır. Ayrıldıkları yerler ise ana yola bağlanan tali yol ve konum bilgileridir.

Yol Ver Levhası Ne Anlama Gelir?​

Yol Ver Levhası Ne Anlama Gelir?
Yol ver tabelasının anlamı, ilk bakışta bir şey ifade etmediği düşünülen içi boş, kırmızı bir ters üçgenden oluştuğu için kafa karıştırmaktadır. Bu tabelanın olduğu yerlerde maksimum düzeyde temkinli olmak gerekir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst