Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Xiaomi’den Akıllı Elektrikli Otomobil Girişimi: Test Aşamasından İlk Görüntüler Geldi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yakın dönemlerde Xiaomi, teknoloji endüstrisine çok güçlü bir giriş yaptı ve yükselişini sürdürmeyi başardı. Dünya genelinde Apple ve Samsung’a rakip olmayı başaran Xiaomi, elektronik ve teknoloji ürünlerinin yanı sıra uzun bir süredir elektrikli otomobil konusunda da çalışmalar sürdürüyor.

Elektrikli otomobil alanında çalışmalarına devam eden dev teknoloji şirketi, bu alanda otonom testleri de gerçekleştirmeye başladı. Xiaomi tarafından, kaçıranlar için yapılan duyuruda, ilk olarak Hong Kong Borsa’sına yapılan kamuoyu açıklamasında akıllı elektrikli araç / elektrikli otomobil üretim çalışmasının hazırlıklarına başlandığı bildirildi.

Araç 2024'te Seri Üretimde

Xiaomi’nin kurucusu, başkanı ve CEO’su Lei Jun, Hong Kong Borsası’na yapılan kamuoyu açıklamasında ilk elektrikli araçları için Xiaomi’ye ait bir yan kuruluş tarafından faaliyetlerin hayata geçirileceğini belirtti. Yapılan bu açıklamanın ardından söz konusu yan kuruluşun Xiaomi Automobile olduğu ortaya çıktı.

CEO Jun’un bu sürecin sürekli olarak doğrudan başında olduğu belirtilirken, yeni şirketin 300’den fazla çalışana sahip olduğu da öğrenildi. Lei Jun daha sonrasında ise ilk aracın 2024 yılının ilk yarısında seri üretim aşamasına geleceğini dile getirdi.

Test Aşamasından İlk Görüntüler Geldi

Test Aşamasından İlk Görüntüler Geldi

Küresel basında yer alan haberlere göre Xiaomi’nin 2024 yılında seri üretimine başlayacağı araç için şirket bir otomobil fabrikası kuracak ve şirket bu fabrika ile yılda 300 bin kadar otomobil üretmeyi hedefleyecek. Pekin merkezli olarak hedeflenen ve 2 aşamada kurulacağı ifade edilen 2024 odaklı fabrika için çalışmaların da devam ettiği belirtilirken, şirketin aracın kendisi için de farklı testler yaptığı öğrenildi.

Xiaomi’nin bu kapsamda ilk aracında kullanacağı otonom sürüş sistemleri için halka açık yollarda testler yaptığı ortaya çıktı. Test aşamasında elde edilen görüntülere bakıldığında Xiaomi’nin bu alanda oldukça büyük bir sedan araç modeli tasarladığı görülüyor.

Lei Jun: Tüm İtibarımı Ortaya Koymaya Hazırım

Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Jun konuya ilişkin açıklamasında “Bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak. Tüm kişisel itibarımı ortaya koymaya ve akıllı elektrikli aracımız için gereken tüm mücadeleyi vermeye hazırım. Xiaomi elektrikli aracın başarıya ulaşması için tüm mücadele boyunca ekibimin başında olmaya kararlıyım” sözlerini dile getirdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,088
Son üye
drozy73
Üst