TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Xiaomi Elektrikli Otomobil için somut adımlar atıyor!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Değerli okurlarımız bilindiği üzere Xiaomi de elektrikli otomobil üretme yarışına giren firmalar arasında yerini almıştı. Xiaomi elektrikli otomobil için ilk açıklama geldi haberinde de sizlere duyurmuştuk. Bu kez ise Xiaomi Elektrikli Otomobil için somut adımlar atıyor! Başlığında detayları sizlere sunacağız.

Xiaomi Elektrikli Otomobil için 500 kişilik ekip kuruyor!​

Telefon üzerine ve teknoloji anlamında dünya devleriyle yarışa başlayan firma, Apple gibi kendi elektrikli otomobilini kurmayı planlıyor. Bunun içinde Xiaomi firması 500 kişilik alım açmış durumda. İş alımı başladıysa büyük bir elektrikli otomobil projesi yine gündeme geldi. Alınan bu kişilerin ise elektrikli otomobil alanında olduğu söyleniyor. Çin merkezli dünyanın en büyük 4. telefon üreticisi olan Xiaomi, şimdi de elektrikli otomobil sektörüne adım atacak. Yapılan açıklamalar da daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi otomobil sektörünü işaret ediyor. Çünkü Apple ve Huawei gibi markalar da kendi elektrikli otomobilini yapmayı açıklamışlardı.
Xiaomi Elektrikli Otomobil için somut adımlar atıyor!
Xiaomi de telefon devlerinin ardından çalışmalara başlamış olacak ki, iş ilanı açmış durumda. Çünkü covid sonrası bu kadar işçiyi bir anda telefon firmaları almamıştı. Ayrıca otomobil üreticileri de bu yöne eğilim gösterince teknoloji devi Xiaomi de bu alandaki yerini almaya başlayacak. Gerek otomobil gerek batarya olayı ile sektörde kendine yer edinebilir.
Xiaomi firmasının net bir şekilde elektrikli otomobil üreteceği hakkında ön görü yapmasak da o alandan herhangi bir gelişme ve teknolojik gelişmeye yardımcı da olabilir. Bizim düşüncemiz ise öncelikle daha uzun menzile sahip batarya teknolojisi geliştirebilir. Yada direkt olarak elektrikli otomobil üretebilir. Xiaomi EV adında araç da üretebilir yada EV üreten firmalara batarya veya ileri teknolojik bir sürüş desteği de sağlayabilir. Xiaomi elektrikli otomobil için kolları sıvamış gibi görünüyor. Zaman içerisinde netleşen bilgileri sizlerle paylaşacağız. Xiaomi Elektrikli Otomobil için somut adımlar atsa da hangi alanda üretim yapacağı netleşmiş değil. Netleşen bilgilerden sizleri haberdar edeceğiz.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst