Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volvo’dan Elektrikli Otomobiller İçin 1 Milyar Euro Yatırım


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Otomotiv dünyasında elektrikli otomobil dönüşümü hız kazanmışken, dünyanın önde gelen otomobil markaları da bu sektörde hızlı aksiyon almanın yollarını araştırıyor. İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo, elektrikli otomobil sektöründe daha fazla söz sahibi olabilmek için yatırımlarını artırma kararı aldı.

Volvo, Torslanda fabrikasında elektrikli otomobil üretimine ağırlık vermek amacıyla 10 milyar SEK (yaklaşık 1 milyar Euro) yatırım yapacağını açıkladı. Dünyanın önde gelen otomobil firmaları, elektrikli otomobil sektöründe daha fazla pay sahibi olabilmek için yatırımlarını artırıyor. İsveç merkezli otomotiv devi Volvo, yeni nesil elektrikli otomobilleriyle sektöre damgasını vurmak için yeni hamlesini duyurdu.

Volvo’nun Torslanda fabrikasında elektrikli otomobil üretimini arttırmak amacıyla 10 milyar SEK yatırım yapacağını açıkladı. Bu yatırım yaklaşık 1 milyar Euro değeriyle otomobil sektöründe büyük heyecan yarattı.

Volvo’dan Elektrikli Otomobil Pili Yatırımı

Volvo’dan Elektrikli Otomobil Pili Yatırımı
Otomobil sektöründe öne çıkan markalardan biri olan Volvo Cars, pil üreticisi Northvolt ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Firma 30 milyar SEK tutarındaki yatırımı ile elektrikli otomobil sektörüne tüm dikkatleri üzerine çekti.

Her iki yatırım planı da Volvo Cars’ın 2030 yılı itibarıyla tam elektrikli otomobil şirketi olma amacına yönelik gerçekleştirildi. Volvo, pek çok Avrupalı otomobil üreticisi gibi 2030 yılından sonra içten yanmalı motorları geride bırakarak tamamen elektrikli otomobil üretmeye hazırlanıyor.

Volvo’nun Yatırımları Devam Edecek

Şirketten gelen son bilgilere göre elektrikli otomobil sektörüne ağırlık veren firmanın, önümüzdeki yıllarda da bu yatırımlarının giderek artacağı öğrenildi. Yeni yatırımlarla lojistik alanları da yenilemek isteyen Volvo, tüm çalışanlar için çalışma ortamını da otomotiv sektöründeki değişime uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Soyunma odaları, mola alanları ve ofisler gibi çeşitli tesisler ile fabrikalarını yenileyen Volvo, elektrikli otomobil sektörünün önde gelen markalarından olma hedefini sürdürüyor.

Volvo’nun İsveç’te bulunan Torslanda fabrikası yılda 300 bin otomobil üretim kapasitesi ile markanın en büyük üretim tesisi konumunda bulunuyor. 1964 yılında bu yana üretime devam eden bu fabrikada yapılan değişimler ile önümüzdeki yıllarda sadece elektrikli otomobil üreteceği belirtiliyor. Volvo özellikle elektrikli SUV segmentinde Avrupa’nın en fazla satan markalarından biri olmak için yatırımlarına hız kazandırıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst