Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volvo elektrikli otomobillerinde isimler kullanacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Volvo elektrikli otomobillerinde isimler kullanacak! EV üretimini hızlandıran ve 2030 dan sonra sadece Elektrikli otomobil üretme sözü veren Volvo, akılda kalıcılık için ve daha estetik bir isim kazandırmak için sayılar yerine isimler vermeye karar verdi. Şimdi gelelim bu haberimizin detaylarına;

Volvo elektrikli otomobillerinde isimler kullanacak!​

Şirket patronu Hakan Samuelsson, Volvo'nun gelecekteki modellere sayılar yerine isimler vererek mevcut model isimlendirme geleneğinden uzaklaşacağını doğruladı. İsveçli üretici kısa süre önce, gelecek yıl çıkacak XC90 halefinin ön izlemesini yapan Concept Recharge'ı tanıttı . Bu lansmanda Samuelsson, Volvo'nun yeni araca "çocuk gibi bir isim" vererek SUV'lar için uzun süredir devam eden XC isimlendirmesinden ayrılacağını söyledi.

Autocar tarafından Volvo'nun model adlandırma stratejisi hakkında sorulan Samuelsson, XC90'ın halefini takip eden yeni nesil modellere de daha 'duygusal' isimler verileceğini söyledi.
Volvo elektrikli otomobillerinde isimler kullanacak!
Samuelsson, "Bugün arabalara bakarsanız, hepsinin adı çok 'mühendislik' olarak verilmiş: XC, T8, Dört Tekerlekten Çekiş, çift üstten kamlar - bunların hepsi birçok otomobilin arkasında bulunan özelliklerdir," dedi. “Tamamen yeni bir mimariden, merkezi bilgi işlemli yeni nesil elektrikli, tamamen elektrikli arabalardan bahsediyoruz. Bunun yeni bir başlangıç olduğunu belirtmek iyi ve net ve bu yüzden mühendislik türünde bir isim olan sayılar ve harfler olmayacak. Yeni doğmuş bir çocuğa isim verdiğiniz gibi onlara da bir isim vereceğiz.”

Samuelsson, XC90'ın halefinin adının kesinleşmediğini ve "çok ilginç ve yaratıcı bir tartışmanın devam ettiğini" söyledi. Bu yüzden de Volvo elektrikli otomobillerinde isimler daha mantıklı olacaktır. Açıklamasında bulundu. Volvo, birkaç istisna dışında, tarihi boyunca sayısal veya alfanümerik tabanlı bir isimlendirme kullanmıştır.

Mevcut sistemini 1995 yılında, sedanlar için S, siteler için V, hatchback'ler ve coupé'ler için C ve SUV'lar için XC'yi ve ardından boyuta dayalı bir sayıyı benimsedi. Volvo'nun model adlarına geçişi, dünya çapında standartlaştırmanın daha kolay olduğu düşünülen alfanümerik başlıklara yönelik bir endüstri trendini destekliyor. Örneğin Volkswagen, ICE modelleri için kullanılan Polo, Golf ve Tiguan gibi isimler yerine ID elektrikli otomobil serisi için model numaralarını kullanıyor. Volvo, güçlü satış sonuçlarının ardından daha fazla büyüme hedefliyor.

Volvo, 2021'in ilk altı ayında , pandeminin vurduğu 2020'nin ilk yarısındaki yıldan yıla %41'lik bir değişiklikle 380.757 otomobil sattı . Daha da önemlisi, bu, Volvo'nun 2019'un ilk yarısında sattığından neredeyse 40.000 daha fazla. 2020'nin son yarısına eklenen Volvo'nun, bu on yılın ortasına kadar yılda 1,2 milyon satış artırmayı hedeflediği 12 aylık 775.000 otomobillik 'toplam satışları' var. Firma, büyümenin hem mevcut pazarlarında yeni müşteriler bulmaktan hem de model yelpazesinin genişletilmesinden kaynaklanacağını yineledi.

Volvo, ana firma Geely'nin SEA platformunu temel alacak yeni bir küçük Volvo elektrikli crossover üzerinde çalışıyor – farklı bir isim almaya ayarlanmış olsa da etkin bir şekilde bir XC20. Samuelsson, bu modelin Çin'de üretileceğini “büyük olasılıkla” söyledi ve gelecek yıl çıkacak olan XC90 halefinin bir süre sonra geleceğini kaydetti. Samuelsson, "Ardından takip edilecek daha çok araba olacak ve yeni vücut şekilleri düşünmeye başlamalıyız: bunlar sadece sedanlar, vagonlar ve SUV'lar değil.

Elektrifikasyon aynı zamanda arabaların şeklini de değiştirecek. Daha aerodinamik olmaları gerekiyor ve gelecekte insanları biraz şaşırtacağız." Volvo yönetimi ayrıca kapasite eklemek için Avrupa'da başka bir fabrika açmayı düşüneceğini söyledi. Volvo elektrikli otomobillerinde isimler kullanacak yazımızın alt kısmında bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst