Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volkswagen’in Şarj Edilebilir Hibrit Aracı Kameralara Yakalandı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Alman Volkswagen mevcut Caddy modelinin şarj edilebilir hibrit versiyonu ile casus kameralara yakalandı. Firmanın yeni aracı sürücüleri merak içerisinde bırakırken, hibrit Caddy’nin özellikleri merak edildi.

Alman Üretici Yeni Aracı ile Kameralara Yakalandı!

Geride bıraktığımız hafta içerisinde arzın talebi karşılamadığı doğrultusunda çıkan haberleri ile gündeme gelen Alman otomobil üreticisi Volkswagen, hafta sonu itibari ile iki yeni haber ile birlikte gündemde kalmayı başardı. İlk olarak 2025 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni elektrikli aracının çizimleri ile dikkat çeken firma, son olarak da casus kameralara yakalanan şarj edilebilir hibrit modeli ile gündeme geldi.

Volkswagen MQB platformunu kullanarak geliştirmiş olduğu hafif ticari modeli Caddy’nin, şarj edilebilir hibrit modeli ile kameralara yakalandı. Hem uzun hem de standart gövdeli versiyonu ile test edilen yeni aracın, motor tasarımında yeniliğe gittiği gözlendi.

Şarj Edilebilir Yeni Hibrit Modelde Neler Değişecek?

Şarj Edilebilir Yeni Hibrit Modelde Neler Değişecek?
Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in şarj edilebilir hibrit modelinin kameralara yakalanması ile birlikte, yeni modelde ne gibi değişikliklerin yapılacağı merak konusu oldu. Sektör temsilcileri tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte Caddy eHybrid ismi ile piyasaya sürülmesi beklenen yeni aracın olası değişiklikleri paylaşıldı.

Volkswagen’in Caddy e-Hybrid modelinde tasarım anlamında herhangi bir değişiklik yapmayacağı düşünülüyor. Asıl değişikliğin motor kısmında olacağı tahmin ediliyor. Aracın incelenmesinden sonra yapılan açıklamalara göre Volkswagen’in hibrit araç modelleri özelinde standartlaşmış hale gelen 1.4 TSI motor ve bir e-motor anlayışı yerine, 1.5 TSI motor ve bir e-motor kullanması bekleniyor. Volkswagen’in eski Caddy modelinde şanzıman ve motor arasında yer alan motorun ve 6 ileri çift kavramalı şanzımanın, yeni Caddy eHybrid modelinde de aynı şekilde konumlandırılması bekleniliyor.

Araç Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Volkswagen’in hafif ticari modellerinden birisi olan Caddy modelinin, şarj edilebilir hibrit versiyonu ile kameralara yakalanmasından sonra içten yanmalı motorlu araç modellerinin kullanımına kısmen de olsa veda etmek isteyen sürücüler, aracın ne zaman piyasaya sürüleceğini merak etmeye başladılar.

Volkswagen tarafından konuya yönelik resmi bir açıklama yapılmamış olsa da söz konusu yeni modelin 2022 yılının sonuna doğru tanıtılacağı ve sonrasında da hızlı bir şekilde üretim sürecine gireceği düşünülüyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst