Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volkswagen’in Elektrikli Modeli ID.AERO Görücüye Çıktı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Volkswagen ID ailesinin dinamik ve güçlü yapısı ile dikkat çeken, aerodinamik donanımı ile sedan konsept modeli AERO görücü karşısına çıktı. Alman devi Volkswagen, ID ailesinin amiral gemisi olan AERO ile markanın ilk tamamıyla elektrikli sedan modelinin ön gösterimini yaptı.

Üst ve orta sınıf segmentte sedan pazarına giriş yapacak olan bu model ilerici, şık ve aerodinamik tasarımının yanında, sunduğu iç genişlik ve ferah alanla da kendisini gösteriyor. 2023 yılının ikinci yarısında Çin pazarına sunulması hedeflenen bu modelin, aynı zamanda yine 2023 yılında Emden’de Avrupa pazarı için de seri üretime başlaması bekleniyor.

ID.AERO Neler Sunuyor?

Volkswagen Binek Araç CEO’su Ralf Brandstatter, Volkswagen ID ailesinin yeni üyesi olan ID.AERO konsept modeli hakkında bilgiler verdi. Tanıtımda aracı anlatan CEO, yeni modelin “duyguları harekete geçiren son derece aerodinamik bir tasarıma” sahip olduğunun altını çizdi. 600 kilometreden fazla menzile sahip olan bu model öte yandan kaliteli ve geniş bir iç mekan tasarımı da sunuyor.

Konuya ilişkin konuşan Ralf Brandstatter “ACCELERATE stratejimiz dahilinde, ürün gamımızla elektrikli modele geçiş sürecini tüm hızıyla devam ettiriyoruz. ID.4’ün ardından bu model; Avrupa, Çin ve ABD bölgelerine yönelik bir sonraki global otomobilimiz olacak” sözlerini dile getirdi.

TOGG'a Rakip Olacak

TOGG'a Rakip Olacak
Volkswagen ailesinin elektrikli yeni modeli, Passat’ın yerini alacak ve aynı zamanda AERO, Türkiye’nin yerli aracı TOGG’un da rakibi olacak. Konsept araç yaklaşık 5 metre uzunluğa sahip ve aracın zarif eğimli coupe tarzı bir tavan çizgisi bulunuyor. Ayrıca bu zarif tasarım, 0,23’lük harika bir sürtünme katsayısı elde edilmesini sağlıyor.

Volkswagen’in modüler elektrikli platformu (MEB), uzun bir aks mesafesi ve bu nedenle de sıra dışı geniş bir iç mekan olanağı sunuyor. AERO, 77 kWsa’lik bir lityum iyon batarya barındırıyor. ID.AERO verimli aerodinamik donanımı ile 620 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Volkswagen Çin'de Sürdürülebilir Araçların Lider Tedarikçisi

Volkswagen, ACCELERATE stratejisinin bir adımı olarak Çin’de elektrikli modele geçiş sürecini hızlandırıyor. ID.3, ID.4 ve ID.6 modelleri sonrasında ID.AERO’nun seri üretim ürünleri 2023 yılının ikinci yarısından itibaren tamamıyla elektrikli dördüncü model olarak Çin’in Volkswagen ürün ailesine dahil olacak. 2030 yılına kadar Çin’de satılan her 2 araçtan birinin elektrikli olacağı öngörülüyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst