Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volkswagen Periyodik Bakım Zamanları


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Volkswagen marka araçların periyodik bakım zamanları, ilgili markanın araçlarını kullanan tüketiciler ve ilgili markadan araç sahibi olmayı planlayan diğer tüketiciler tarafından sıklık ile merak edilen konu başlıkları arasında yer almaktadır. Volkswagen araçların bakım periyotlar, bakım periyotları kapsamına dahil edilen işlemler ve bakım periyotları için ödenen ücretler sıklık ile arama motoru araştırmalarına konu olmaktadır.

Volkswagen hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde tüketiciler tarafından sıklık ile tercih edilen araç markalarının başında gelmektedir. Gerek araç tasarımları gerek ise de araçlarının performansları ile otomotiv sektöründe yıllardır fark yaratmayı başarmış olan üretici firmalardan olan Volkswagen, uzun yıllardır tercih edilen modellere sahiptir.

Volkswagen tarafından üretilmiş olan eski ve yeni model araçların performanslarının devam edebilmesi ve kullanılan araçtan maksimum verimin alınabilmesi için ilgili araçların bakım periyotlarının kaçırılmaması gerekmektedir. Bu kapsamda üretici firma Volkswagen tarafından yapılmış olan resmi bakım zamanları açıklamaları yakından takip edilmelidir.

Volkswagen marka araçlara sahip olan vatandaşların ilgili araçların periyodik bakım zamanlarını araştırırken araçlarının motorlarının üretim tiplerini ve araçta kullanılmış olan motor yağının viskozitesini bilmeleri gerekmektedir. Üretici firma üretmiş olduğu araçların periyodik bakım zamanlarını bu iki faktöre bağlı olarak belirlemektedir.

Motor Segmentlerine Göre Volkswagen Araçların Periyodik Bakım Zamanları​

Volkswagen araçların motor segmentlerine göre periyodik bakım zamanları, hali hazırda ilgili markaya ait araç modelini kullanan tüketicilerin ve henüz aracı olmasa da Volkswagen marka bir araca sahip olmanın hayalini kuran diğer tüketicilerin sıklık ile merak ettikleri konu başlıkları arasında yer almaktadır.

Hali hazırda Volkswagen marka araç kullanan tüketiciler araçlarından tam verimi almak için diğer potansiyel tüketiciler ise uzun vadede Volkswagen aracın getirilerine ilişkin bilgi almak için ilgili başlığa dair araştırmalar yapmaktadır. Volkswagen araçların periyodik bakım zamanlarının motor üretim tiplerine ve kullanılan motor yağının viskozitesine göre belirlendiği yukarıda da belirtilmiştir.

Buna bağlı olarak resmi bir açıklama yayınlayan üretici firma Volkswagen, motor segmentlerine göre belirlemiş olduğu araç bakım zamanlarını şu şekilde duyurmuştur:
 • Euro 4 motor segmentine sahip olan Volkswagen araçların periyodik bakım zamanları: 10 bin kilometrede bir
 • Euro 5 motor segmentine sahip olan Volkswagen araçların periyodik bakım zamanları: 10 bin kilometrede bir
 • Euro 6 motor segmentine sahip olan Volkswagen araçların periyodik bakım zamanları: 15 bin kilometrede bir

Volkswagen Araçların Periyodik Bakımlarının Kapsamları​Volkswagen Araçların Periyodik Bakımlarının Kapsamları


Volkswagen araçların periyodik bakımlarında yapılan işlemler, ilgili araç markasına ait bir modele sahip olan tüketiciler ve ilgili araç markasının bir modeline sahip olmak isteyen potansiyel müşteriler tarafından sıklık ile merak edilen ve bu kapsamda da araştırılması yapılan konu başlıklarından birisini oluşturmaktadır.


Volkswagen ve Volkswagen araçların bakımlarından sorumlu olan firmalar, ilgili konu başlığına ilişkin önemli bilgiler paylaşarak müşterileri ve potansiyel müşterileri bilgilendirmiştir. Volkswagen araçların periyodik bakım ve kontrol noktaları, söz konusu işlemleri yapmaktan sorumlu olan firmalar tarafından listelenmiştir. Bu kapsamda Volkswagen araçların periyodik bakımlarının kapsamları şu şekilde sıralanmıştır:
 • Motor yağı filtre değişimi
 • Hava- polen filtresi kontrolü
 • Suspansiyon kontrolü
 • Yakıt hortumları kontrolü
 • Aks körükleri kontrolü
 • Dış lamba sinyal kontrolü
 • Yakıt filtresi KM kontrolü
 • Direksiyon körük kontrolü
 • Tüm sıvı sızıntı kontrolü
 • Ön balata kontrolü
 • Fren hortumları kontrolü
 • Akü kutup başları kontrolü

Volkswagen Periyodik Bakım Fiyatı Ne Kadar?​

Volkswagen periyodik bakım ücreti, aracın motor segmentine ve kullanım süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu neden ile doğru bilgiyi almak için standartlara uygun hizmet veren noktalara ulaşım sağlanması gerekmektedir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst