Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Volkswagen ID.Buzz Otonom Sürüş ile Desteklenecek


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Volkswagen ID.Buzz otonom sürüş ile desteklenecek. Yeni nesil araçta ilerleyen teknolojik bazdaki gelişmeler hızla devam ediyor. Volkswagen'in elektrikli araçlarda yenilikçi teknolojilere büyük önem verdiğini biliyoruz. Alman devinin ortaya çıkarttığı yol haritası izlenimi ve güncellemeleriyle de bu ideallerin gerçekleşeceği çok açık.

Fakat bu noktada öne çıkan bir araç var ki o da Volkswagen ID.Buzz modeli. Volkswagen, en gelişmiş teknolojilerini ve elektrikli otomobil konforunu bu araç içerisinde sunmayı hedeflemekte. Seviye 4 otonom sürüş sistemi sürücü denetimi olmaksızın ilerleyen bir teknoloji sunmakta. Bu bağlamda otomobilin yazılmış belirli algoritmaların ışığında kendi kendisini sürdüğünü söylememiz mümkün.

Dolayısıyla da seviye 4 otonom sürüş son derece gelişmiş bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu sistemi an itibariyle sunabilen sadece birkaç firma mevcut, görünüşe göre Volkswagen de bu firmalardan bir tanesi olmak amacında. Volkswagen'in bu noktadaki amacı hiçbir şekilde sürücü denetimi olmaksızın normal sürüş konforu yaşatmak.

Fakat elbette ki bu durum çok zor. Zira bunun için gerçekten uzun ve çetrefilli denemelerin yapılması şart. Dolayısıyla araçtaki yapay zekanın, yani otonom sürüş sisteminin her şarta uyarlanması adına da uzun süreler boyunca gerçekleştirilen deneyler gerekmekte. Halihazırda Volkswagen tarafı da bu konuda daha çok yol almaları gerektiğini ve çok çalışacaklarını kabul ediyor.
Volkswagen ID.Buzz otonom sürüş

Volkswagen ID.Buzz Otonom Sürüş​

Volkswagen, Münih havaalanında büyük bir tesis kurdu. Bu noktada Argo AI ile ortaklaşa çalışan Alman devinin amacı yapay zeka konusunda gelişimler kaydetmek. Bu sayede de yeni nesil araçlarında gelişmiş otonom sürüş teknolojilerini sunmayı hedefleyen firma çalışmalarına devam ediyor. Alman otomobil üreticisi ile Argo AI bu noktada iş birliği içerisinde olacak.

Amaç, yeni nesil kamera ve radar sensörleri ile birlikte gelişmiş bir otonom sürüş sunmak. Uzun vadede Volkswagen'in amacına ulaşacağı aşikar, zira halihazırda bu amaca son derece yaklaşmış olan firmalar da mevcut. Fakat Volkswagen'in ne kadar sürede amacını başaracağı soru işareti. Her şeye rağmen Volkswagen ID.Buzz'da 4. seviye otonom sürüş istendiği bilinmekte. Volkswagen'in yapay zeka çalışmaları hakkında yeni ve önemli bilgiler gelirse sizleri haberdar edeceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst