Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Vietnamlı VinFast Elektrikli Otomobilleri Avrupa Pazarında


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Vietnam’da elektrikli otomobil ve elektrikli araçlar için batarya kiralama hizmetleri veren VinFast şirketinden yeni bir duyuru geldi. Tamamen elektrikli VF8 ve VF9 modelleri ile Avrupa elektrikli otomobil pazarına giriş yapmayı planlayan VinFast şirketinin hamlesi Togg için önem arz ediyor.

Üretim sürecine 2022 yılında başlanması beklenen yerli otomobil Togg ile birlikte Vietnamlı VinFast şirketinin elektrikli otomobil üretimi yakından takip ediliyor. Tıpkı Togg’da olduğu gibi VinFast’ın satışa sunacağı elektrikli otomobillerin de tasarımlarını İtalyan Pininfarina yaptı.

VinFast Avrupa Pazarına Açılıyor

Vietnam’ın ilk otomobil markası olma unvanını taşıyan VinFast’ın Avrupa pazarında yapacakları yerli otomobil Togg için de bir örnek teşkil edecek. 2022 yılıyla birlikte şirket önce Avrupa’da daha sonra da ABD elektrikli otomobil pazarında rekabete hazırlanıyor. VinFast’ın VF8 ve VF9 isimli iki elektrikli otomobil modeli, Togg gibi CES 2022 fuarında da görücüye çıkmıştı.

Satış Fiyatları Belli Oldu

Satış Fiyatları Belli Oldu
Vietnam merkezli şirketin ABD ve Avrupa elektrikli otomobil pazarında satışa sunacağı VF8 ve VF9 isimli modellerinin satış fiyatı belli oldu. Siparişlere başlanan her iki model de Avrupa’da 43.350 Euro’luk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

Özellikle VF8 modelinin yerli otomobil Togg C-SUV modeli ile benzerlikleri dikkat çekiyor. VinFast markasının Avrupa’da satacağı diğer model olan 7 koltuklu VF9 modeli için fiyatlar 58.650 Euro oldu. Araçların batarya ile birlikte fiyatları ise sırasıyla 49.270 Euro ile 67.240 Euro olarak açıklandı. Rezervasyon yapılarak alınan araçlar için müşterilerin 150 Euro ön ödeme yapması gerekiyor.

VinFast Yerli Otomobil İçin Örnek Olacak

VinFast markasının satışa sunacağı VF8 modelinin rakamsal verileri Togg’un C SUV modeline yakın gözüküyor. Çift elektrik motoruyla 0’dan 100’e 5.5 saniyede çıkan aracın maksimum menzili 504 km olarak açıklandı. Bu araçların daha erişilebilir fiyatta düşük donanımlı olan modelleri de yakın zamanda tanıtılacak. VinFast markasının Avrupa’da satacağı modellerin yerli otomobil Togg için referans kabul edilmesi bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst