Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Vatandaş Yerli Elektrikli Otomobil Togg’u Bekliyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yerli elektrikli otomobil Togg hakkında son gelişmeler yakından takip ediliyor. Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği Togg için geri sayım sürüyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla satışa sunulması beklenen yerli elektrikli otomobilin otomotiv sektörüne can suyu olacağı ifade edildi.

Konya Oto Galericiler Lastikçi ve Yıkamacılar Odası Başkanı Abdullah Acıbadem, otomotiv sektörünün içinde bulunduğu kötü durumu ve Togg’u değerlendirdi. Özellikle pandemi yüzünden meydana çıkan üretim sıkıntısı, çip krizi ve hammadde sıkıntısının dünya çapında otomotiv sektörünü sekteye uğrattığı biliniyor.

Bu konuyla ilgili açıklamalar yapan Abdullah Acıbadem, kur farkı ile arz talep dengesinin şaştığını söyledi. Otomotiv sektöründe ÖTV ve KDV eklenen fiyatlarla araçların satış rakamlarının 250 bin TL’yi bulduğu ve 150 bin TL’ye sıfır araç satılmasının artık imkansız olduğunu kaydetti.

"Elektrikli Otomobillerle Dönüşüm Hızlanacak"

“Elektrikli Otomobillerle Dönüşüm Hızlanacak”
Araç bayilerinde bir anda araçların çoğaldığını söyleyen Acıbadem, “Sadece bir otomotiv internet sitesinde 300 bin olan ilan sayısı bir hafta içerisinde iki katına 600 bin TL’leri gördü. Sosyal medyada ve bazı internet haber sitelerinde bazı markaların donanımsız kısıtlı özellikle sıfır araçları 150 bin TL’ye ye satacağına dair algı haberler yapması halkımızın kafasını karıştırdı.” dedi.

Kafa karışıklığının otomotiv sektöründe durgunluğa yol açması kaçınılmaz oldu. Petrol fiyatlarının hızla artması sebebiyle ülkemizde yeni nesil elektrikli araçlara olan talebin arttığını ifade eden Acıbadem, bundan sonra talebin hızla artacağını söyledi. Otomotiv sektöründe durgunluk oluştuğunu ve halkın da artık Togg’u beklediğini kaydeden Konya Galericiler Başkanı Abdullah Acıbadem, “Arz talep oluşursa 2 yıldır olduğu gibi araçların fiyatları tekrar harekete geçer.” dedi.

"Halk Yerli Otomobil Togg’u Bekliyor"

Abdullah Acıbadem yaptığı açıklamasında alım gücünün yeni araç alacaklar için çok zorlaştığına dikkat çekerken vatandaşların artık yerli otomobil Togg’u beklediğini söyledi: “Halkımızın beklentisi yerli otomobilimiz TOGG da inşallah çok iyi fiyatlarda tez zamanda caddelerimizde kendi yerli markamız araçlarımız bir an önce görebilmek.

Devletimizin sembolik ÖTV ile emsal markalardan çok uygun fiyatlara satışını bekliyoruz.” Yerli elektrikli otomobil Togg’un 2023 yılının ilk aylarında yollardaki yerini alması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst