Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Uzman İsim Açıkladı: Togg, Tesla’nın Ensesinde!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2018 yılından bu yana hazırlıkları süren yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretim sürecine geçti. Elektrikli otomobil sektörünü oldukça heyecanlandıran bu gelişmenin ardından Togg’un satışı için geri sayım başladı. Hem tüketicilerin hem de sektör temsilcilerinin merak ile bekledikleri Togg gündemden düşmezken yerli otomobile ilişkin bir açıklama da Dr. Osman Simav’dan geldi. Simav, Togg’un başarısını takdir eden açıklamaları ile dikkat çekti.

"Elektrikli Otomobiller Yeni Değil!"

DHA’ya yapmış olduğu açıklamalarda elektrikli otomobillerin tarihi gelişim sürecine de değinen Dr. Osman Simav, önemli bilgiler verdi. Elektrikli otomobil konusunun aslında yeni bir konu olmadığına dikkat çeken Simav, 1900’lü yıllarda dahi elektrikli otomobillere rastlanıldığını ifade etti. Elektrikli otomobillerinde tarihi gelişimlerine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Simav, şu ifadeleri kullandı: “1900’lü yıllarda içten yanmalı araçlar az kullanılırken elektrikli otomobillerin kullanımı oldukça fazlaydı. Ancak içten yanmalı otomobillerde sorun yaratan marş motorunun bulup vites kademelerinin geliştirilmesinin ardından petrol tekellerinin de desteği ile birlikte 1908’de Henry Ford’un seri üretime geçmesi, içten yanmalı motorların kullanımlarını yaygınlaştırdı.

Bu şekilde maalesef elektrikli otomobillerin geride kaldıklarına şahitlik edildi.” 1995 yılına gelindiğinde elektrikli otomobiller adına yeniden bir denemenin yapıldığını ifade eden Simav, General Motors’un o dönem piyasaya 5 bin adet araç sürdüğünü ancak bu üretimin petrol tekellerinin hoşuna gitmemesinden ötürü üretime son verildiğini belirtti. 2008 yılında Elon Musk’ın çıkardığı elektrikli otomobiller ile otomotiv firmalarının harekete geçtiklerini belirten Simav, böylelikle firmalar tarafından prototip olarak bekletilmiş olan modellerin seri üretimlerine geçildiğini ifade etti.

Togg'un Önemine Dikkat Çekti!

Togg'un Önemine Dikkat Çekti!
Elektrikli otomobillere ilişkin açıklamalarına devam eden Dr. Osman Simav, geçtiğimiz günlerde seri üretimine başlanmış olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg ile ilgili de önemli ifadeler kullandı. Togg’un tam zamanında devreye girdiğinin altını çizen Simav, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Togg bir- iki yıl önce devreye girseydi çok daha iyi olabilirdi ancak şu anda da treni kaçırmış değiliz. Dünyada tam elektrikli otomobil yapan ikinci firmayız. Kalan firmaların her biri içten yanmalı motorlu araçlar imal edip sonrasında elektrikliye geçiren firmalar. Seri üretime geçen birinci firma Tesla, ikinci de Togg olacak.”

"Togg'un Başarılı Olacağına İnanıyorum!"

Togg’un tip seçiminde ve pazarlama alanında hata yapılmaması durumunda çok başarılı olacağına inandığını belirten Simav, ilk seçilen C segment SUV modelinin biraz pahalı olduğuna dikkat çekti. Şu an dünya genelinde ucuz elektrikli otomobillerin arandığına dikkat çeken Simav, bu talebe Çinli şirketlerin yanıt verdiğini ifade etti. Çinli firmaların piyasaya sürdükleri küçük modellerden biraz daha büyüklerinin geliştirilmesi durumunda satış adetlerinin hızla yükseleceğini düşündüğünü belirten Simav, o zaman tam kapasite ile imalat yapma imkanına da sahip olunabileceğine dikkat çekti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst