Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Türkiye’den Aldığı İHA’ları Kullanmaya Başladı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim hat safhaya ulaşırken, iki ülke arasında sıcak çatışma için hareketlilik yaşanmaya başladı. Daha önceden Ukrayna cephesinden yapılan açıklamada, olası askeri harekatlarda Türkiye’den alınan İHA’ların kullanılacağı bilgisi paylaşılmıştır.

Lugansk Halk Milisi tarafından yapılan son açıklamaya göre Ukrayna, Türkiye’den alınan İHA’ları askeri harekat içinde kullanmaya başladı. Türkiye’nin yanı başında savaş alarmları çalarken, Ukrayna Türkiye’den aldığı Bayraktar TB-2 İHA’larını kullanmaya başladı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim giderek artarken, Ukraynalı askerler gün içinde 42 kez insansız hava araçları (İHA) ile temas hattında keşif yapmaya çalıştı. Edinilen bilgilere göre olası çatışma halinde Ukrayna, Türkiye’den Bayraktar TB-2 İHA’larını kullanmaktan çekinmeyecek.

Ukrayna Türk İHA’larına Güveniyor

Ukrayna Türk İHA’larına Güveniyor


Tüm dünya Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilime odaklanmışken, Türk İHA’ları da bu gerilim ortamında adından sık sık söz ettiriyor. Ukrayna’nın elinde Türkiye’den aldığı Bayraktar TB-2 İHA’larının olması, uzmanlara göre olası bir çatışmada insansız hava araçlarının etkin rol oynayacağını gözler önüne serdi.

Ağır silahlarla açılan ateş sayısında artış olduğuna da dikkat çeken Lugansk Halk Milisi Sözcüsü İvan Filiponenko, “Durum son derece gergin, Kiev tüm temas hattında çatışma başlatmaya hazırlanıyor” dedi.

"Ruslar Saldırmaya Niyetli"

Bölgeden gelen son gelişmeleri kamuoyuna duyuran sözcü İvan Filiponenko, havan topları ile yapılan saldırı hakkında konuştu: “Düşmanın saldırma niyeti, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından Lugansk Halk Cumhuriyeti topraklarına yönelik 122 mm’lik ağır topçu silahları, ayrıca 120 ve 82 mm’lik havanlarla çeşitli sistem havan topları ve hafif silahlar kullanılarak açılan ateşin yoğunluğundaki artışla doğrulandı.”

Ukrayna'nın doğusunda bulunan Donetsk ve Lugansk'taki gerginlik artarken Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin her iki bölgenin de bağımsızlığını resmi olarak kabul etti.

Ruslar Sınırı Geçti Donbass'a Girdi

Lugansk haberlerinde, Ukrayna saldırısında 2 sivilin öldüğünü açıkladığı sıralarda Donetsk'ten patlama sesleri yükseldi. FSB son 24 saatte bölgeden 30 binden fazla kişinin kontrol noktaları üzerinden Rusya sınırını geçtiğini açıkladı.

Donetsk ve Lugansk'ta dün tam seferberlik ilan edildi. Batılı devletler Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye hazırlanmasıyla suçlarken, Rusya ise kendi topraklarına asker konuşlandırdığını kabul etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst