Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Savaşı’nda İbre Terse Dönüyor: Rus Ordusu Püskürtemiyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun yıllardır aralarında gerginlik olan iki ülke olarak yönetimlerine devam eden Ukrayna ve Rusya, yeni yıla girilmesi ile birlikte gerilim hattının iyiden iyiye yükseldiğini tüm dünyaya gösterdi. Hiçbir açıklama yapmadan bir gecede ordusunu Ukrayna sınırlarında konumlandıran Rus hükümeti, o günlerde Ukrayna’yı psikolojik olarak da baskılamaya çalışırken, dünya ülkelerinden tepki gelmesi ile birlikte ordusunu geri çektiğini açıklamıştı.

Ancak Rus hükümeti, sözünde durmadı. Rusya’nın dışişleri bakanı tarafından yapılmış olan “geri çekilme” açıklamasının üzerinden oldukça kısa bir zaman geçtikten sonra Rus ordusu 24 Şubat tarihinde sabah saatleri itibari ile Ukrayna sınırlarını ihlal etti.

Günlerdir devam eden ve nerede ise tüm dünya ülkelerinin Rusya’ya yaptırımlar uygulamasına sebep olan savaş, Rus hükümetinin ordusuna olan güveninden daha farklı bir yöne doğru evrilmeye başladı. Emekli albay ve Putin’in propagandacısı olduğu bilinen bir muhabirin gündeme düşen açıklamaları, Rusya’nın savaşta ki konumunu gözler önüne serdi.

Kiev’i Almayı Başaramadı!

Kiev’i Almayı Başaramadı!
Şubat ayının sonundan bu zamana kadar hız kesmeden devam eden Rusya saldırıları, başkent Kiev’in düşürülmesini hedefliyordu. Ancak savaşın ilk günlerinde tüm dünyaya meydan okuyan ve savaş yolunda yapılması gereken tüm planları yaptığını ifade eden Putin, istediğine henüz ulaşamadı. Savaşın ilk gününden bu yana başkent Kiev’i hedef alan ancak Ukrayna ordusunun verdiği karşılıklar neticesinde hedefine ulaşamayan Rus ordusu, hedefini Donbas’a çevirdi.

Emekli Subaydan Temkinli Açıklama!

Emekli Rus Albay Mihail Khodaryonok askeri seferberlik kararının verilip verilmemesine yönelik açıklamalarda bulundu. Rus ordusunun ciddi derecede savunma aracı eksiği olduğunu ima eden ifadeler kullanan Khodaryonok, eskiden kalma silahlara sahip olan vatandaşların NATO’nun silahları ile desteklenen Ukrayna’ya karşı etkili olamayacağını dile getirdi. Eski Albay Mihail Khodaryonok’un bu açıklamaları kısa süre içerisinde gündeme oturdu.

Rus Muhabirden Komutanlara Suçlama!

Başından itibaren Putin’in propagandacısı olarak gösterilen Savaş Muhabiri Aleksandr Sladkov, bu kez yaptığı açıklamalar ile Rus ordusunun zor durumda olduğunu gözler önüne serdi. Sladkov, Rus ordusunun Ukrayna ordusunu püskürtemediğini ifade etti. Ayrıca Sladkov, Donbas’a yönelen Rus ordusunun da başarılı olamadığını ve bunun suçlusunun komutanlar olduğunu da belirtti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst