Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Savaşı ABD’ye Stinger Sözleşmesi İmzalattı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun yıllardır gerilim hattı üzerinde yürüttükleri ilişkileri, bu sene başında iyice sarsılan Rusya ve Ukrayna, şubat ayının sonu itibari ile resmen bir savaş sürecine girdi. Önce Ukrayna sınırlarında ordusunu konumlandıran, sonrasında orduyu bir geceliğine bölgelerine geri çağırarak gerginliğin son bulduğu imajını veren Rusya, 24 Şubat saat 05:00 sularında Ukrayna sınırlarını resmen ihlal etti. Savaşın başlamasının üzerinden 3 ayı aşkın bir süre geçti.

Bu süreç boyunca birçok ülke tarafından Rusya’ya yaptırımlar uygulanırken, daha fazla ülke tarafından da Ukrayna’ya yardımlar gönderildi. Savunma araçları, gıda yardımları ve daha pek çok yardım içeriğine sahip olan destek paketlerine dahil olan ülkelerin başında ise Amerika geldi. Öyle ki Amerika, kendi stoklarını tehlikeye sokacak ölçüde yardımlarda bulundu.

Ukrayna’ya Letonya ve Litvanya tarafından da tedariki sağlanan ve at- unut prensibine göre çalışan, 8 kilometre menzilli Stinger Omuzdan Atılan Hava Savunma Füzesi (MANPADS) önemli bir gelişme ile gündeme geldi. Yapılan son açıklamalara göre Amerika’nın savaşın başından bu yana Ukrayna’ya silah yardımında bulunduğu bildirilmişti. Gündeme bomba gibi düşen son dakika haberine göre ise Amerika’nın Stinger stoklarının tükenmek üzere olduğu bilgisi paylaşıldı.

Amerika Stoklarını Yenilemek İçin Sözleşme İmzaladı!

Amerika Stoklarını Yenilemek İçin Sözleşme İmzaladı!


Amerika’nın Ukrayna’ya tedarik ettiği Stinger Omuzdan Atılan Hava Savunma Füzesi (MANPADS), ülkenin stoklarını tehlikeye düşürdü. Bu gelişme üzerine Amerikan hükümeti harekete geçti. Stoklarını yenilemek adına Raytheon ile bir anlaşma imzaladığını duyuran Amerikan hükümeti, söz konusu anlaşmanın 1300 adet Stinger MANPADS’i içerdiğini bildirdi.

Sözleşme Kapsamı Açıklandı!

Amerikan hükümetinin Raytheon ile imzalamış olduğu Stinger MANPADS sözleşmesinin kapsamı açıklandı. Yapılan açıklamalara göre sözleşmede mühendisli desteği, raf ömrü sorunun çözümü, temel bileşenlerin modernize edilmesi, üretimin hızlandırılmasına yönelik test ekipmanları başlıkları da yer alıyor. İmzalanan anlaşmanın bedeli ise 624 milyon dolar olarak duyuruldu.

Stinger Tedariki Acil Durum Finansmanından Karşılandı!

Amerikan hükümetinin Raytheon ile imzalamış olduğu Stinger MANPAD tedariki sözleşmesi, ABD’nin acil durum finansmanından karşılandı. Yapılan açıklamalara göre söz konusu finansmanın Ukrayna için ayrılmış olan bütçeden sağlandığı bilgisi kaydedildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst