Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Rusya’ya 41 Savaş Suçu Davası Açacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
24 Şubat tarihinde resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı, Rus askerlerinin saldırıları eşliğinde ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Ukrayna hükümet yetkilileri, Rus ordusuna verilen zararları veriler ile açıkladılar. Ayrıca Ukrayna Başsavcısının da Rus askerlerine yönelik dava açma hazırlığında olduğu bildirildi.

Savcılık Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Şubat ayının sonundan bu zamana kadar devam eden Rusya- Ukrayna savaşı, tüm dünyanın gözleri önünde bir insanlık suçunun izlenmesine sebep oldu. Savaş başladığından bu yana nerede ise tüm dünya ülkeleri tarafından uygulanan yaptırımlar ile karşı karşıya kalan Rus hükümeti, tüm uyarılara rağmen Kiev’i alma hedefinden vazgeçmedi ve baskılarını günden güne arttırdı.

Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Ukrayna yönetim yetkilileri ve ordu mensupları, Rus ordusunda büyük kayıpların yaşandığını ancak yine de geri çekilmediklerini ifade etti. Bombaların gölgesi altında bir yaşam sürdürmeye çalışan Ukrayna halkı, aylardır süren savaşa karşı direnmeye çalışıyorlar.

Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Ukrayna Başsavcısı, savaşın başladığı ilk günden bu yana sivillerin de hayatlarını tehlikeye atan ve birçok sivilin hayatını kaybetmesine sebep olan Rus askerlerine karşı dava açmaya hazırlandığını bildirdi. Yapılan açıklamalara göre Başsavcının Rus askerlerine karşı toplamda 41 adet savaş suçu davası açacağı bilgisi kaydedildi.

Rus Ordusu Harkiv'den Çekildi!

Rus Ordusu Harkiv'den Çekildi!
Savaşın devam ettiği Ukrayna topraklarında, Rus askerleri hüküm sürmeye çalışmaya Ukrayna ordusu ise direnme gücünü göstermeye devam ediyor. Bütün dünyanın gözleri önünde devam eden savaş sürecinde, ilk günden bu yana yoğun baskılar altında olan Ukrayna’nın ikinci büyük kenti Harkiv, bugün itibari ile Rus ordusunu püskürtmeyi başardı. Ukrayna ordusu tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Rus ordusunun Harkiv sınırlarından çekildiği bilgisi kaydedildi.

Rus Ordusunun Kayıpları Açıklandı!

Rus ordusunun savaş kayıplarına ilişkin birçok rapor bulunuyorken hangisinin doğru verileri yansıttığı bir türlü tespit edilemiyordu. Bugün, Rusya- Ukrayna arasında devam eden savaşın sonuçları, Ukrayna hükümeti tarafından açıklandı.

Ukrayna hükümet yetkilileri tarafından yapılan resmî açıklamaya göre 24 Şubat tarihinde resmen başlamış olan ve bugün hala devam eden savaşta, toplamda 27 bin 200 Rus askeri öldürüldü. Yetkililer, saldırılar kapsamında 200 uçağın ve bin 218 Rus tankının da imha edildiğini açıkladılar.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst