Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Ordusu Türk SİHA’larıyla Rusları Püskürtüyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tüm dünyada gözlerin çevrildiği Ukrayna’dan gelen haberler gündem olmaya devam ediyor. Rusya’nın tanklarına karşı Ukrayna ordusunun Türkiye’den satın aldıkları SİHA’lar ile başarılı bir direniş ortaya koydukları görülüyor. Türk SİHA’ları Bayraktar TB2 ile Rus saldırısına karşılık veren ordusunun videoları ortaya çıktı. Türkiye’nin ihraç ettiği Bayraktar TB2 SİHA’lar ilk sınavında başarılı bir savunma yapmasıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıdıktan sonra işgale başlaması tüm dünyada panik yarattı. Bölgedeki ayrılıkçı liderlerin Putin’den yardım istemesiyle birlikte dün sabah saatlerinde Rus ordusu, Ukrayna’ya hem havadan hem de karadan saldırı düzenledi. İlk açıklamalara göre Ukrayna’da 150 kadar asker ve çok sayıda sivil hayatını kaybederken Rusya tarafında ise 50’ye asker öldü.

Bayraktar TB2 Sahada Aktif Savunmaya Başladı

Bayraktar TB2 Sahada Aktif Savunmaya Başladı
Rusya, Ukrayna’nın iç kesimlerine doğru ilerlemesini sürdürürken işgale karşı koymak isteyen Ukrayna ordusu Türkiye’den aldığı İHA ve SİHA’ları kullanmaya başladı. Ukrayna ordusu, Türk SİHA'larıyla bölgede ilerleyen Rus tanklarını ve askerlerini vurdu. Savunma saldırısının görüntüleri ise kısa sürede sosyal medyaya düştü. Öte yandan Türk SİHA’larının Rus güçleri tarafından vurulduğuna dair videolar paylaşılması da dikkat çekti. Ancak bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığı Rusya’nın Ukrayna ordusunun direncini kırmak için dezenformasyon yaptığı ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Ukrayna Açıklaması

Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’a giderek resmi temaslarda bulundu. Bu toplantı sonrası Ukrayna krizini değerlendiren Çavuşoğlu, Rusya’nın işgaline karşı olduklarını ve bölgede savaş istemediklerini ifade etti. Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Kazakistan’da yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin savaşa karşı tutumunu net açıklarken, tansiyonun düşmesi için her türlü çabayı gösterdiklerini kaydetti. İşgale veya savaşa karşıyız diyen Çavuşoğlu, “Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Biz savaşın tarafı değiliz. Herhangi bir çatışmanın içinde olacak bir ülke değiliz. Dengeli ama hakkaniyetten yana uluslararası hukuktan yana ilkesel tutumumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Bu askeri harekatın bir an önce bitmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst