Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ukrayna Ordusu Bayraktar SİHA İçin Şarkı Besteledi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonunda 7. güne gelindi. Ukrayna başkenti Kiev yakınlarında çatışmalar devam ederken Bayraktar SİHA’lar önemli bir savunma örneği ortaya koyuyor. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, hava ve kara savunmasında önemli işler yapan Türk üretimi Bayraktar SİHA’lar için şarkı besteleyip sosyal medyadan paylaştı. Sosyal medyada Bayraktar TB2 SİHA’lar çok konuşulmaya devam ediyor. Rusya ile Ukrayna savaşının 7. gününde yerli üretim SİHA’lar yine gündem olmayı başardı. Ukrayna ordusunun Bayraktar TB2 SİHA’lar için şarkı besteleyip sosyal medyadan bu şarkıyı paylaşması gündem oldu. Savaşın gidişatını etkileyen önemli savunma araçlarından biri olan Bayraktar TB2 SİHA’lar Türkiye’de üretiliyor.

Türk SİHA'larına Övgü Dolu Şarkı

Türk SİHA'larına Övgü Dolu Şarkı
SİHA’ların Ukrayna savunmasındaki başarısı sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın gündeminde geniş yer etmeye devam ediyor. Ukrayna’da savaşın bu anına kadar başarılı bir etki ortaya koyan Bayraktar TB2 SİHA’lar çok sevildi. Bunun bir göstergesi olarak Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Twitter’daki resmi hesabından Bayraktar TB2 SİHA’ları öven bir şarkı paylaşımı yaptı. Ukrayna ordusu tarafından hazırlanan bir kliple servis edilen Bayraktar SİHA şarkısı sosyal medyada tüm dikkatleri üzerine çekti. Söz konusu paylaşımda “Şarkıda, "Ukraynalı çocuklar, Gürcüler, Suriyeliler, Çeçenler ve Kırım Tatarları için ceza Bayraktar. Askeri araçlar, üniformalar yepyeni, ama bizde donanımlarını yok eden var. BAYRAKTAR.” ifadeleri kullanıldı. Bu paylaşım Türk sosyal medya kullanıcıları tarafından da beğeni yağmuruna tutuldu.

Ukrayna Daha Fazla SİHA Alacak

Türkiye’de üretilen Bayraktar TB2 SİHA’ların başarısı tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor. Öte yandan Ukrayna’nın İngiltere Büyükelçisi Vadim Prystaiko, Türkiye’den satın alınan Bayraktar TB2 SİHA’lar hakkında önemli açıklamalar yaptı. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 7. gününe girilirken SİHA’ların başarısına dikkat çeken Büyükelçi, daha fazla sayıda Bayraktar TB2 SİHA satın almak istediklerini duyurdu. Prystaiko’nun konuyla ilgili açıklamasında “Kendi saldırı drone’umuz yok. Kamikaze drone’u adını verdiğimiz bir türü üretmeye çalışıyoruz. Bu arada farklı ülkelerden keşif drone’ları kullanıyoruz. Daha fazla saldırı drone’u konusunda Türkiye ile temas halindeyiz.” ifadeleri yer aldı.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst