Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Uber Sürücülerine Özel Elektrikli Araç Tasarlandı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’deki hizmetleri de uzun bir süredir tartışma konusu olan Uber, uygulama temelli yolcu taşıma hizmetleri sunan şirketlerin başında yer alıyor. Uber gibi popüler şirketlerde sürücülük yapanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeni bir elektrikli otomobil tasarlandı. Arrival isimli bu araç, elektrikli van ve otobüslerden sonra şimdi de elektrikli otomobil pazarına giriyor.

Sadece 6 ay gibi kısa sürede hazırlanan prototip aracın tasarımı da dikkat çekici yönleriyle öne çıkıyor. Büyük camlara sahip Arrival, bu sayede sürücünün görüş açısını maksimum seviyeye çekiyor. Cam tavan sayesinde de yolcuların daha ferah bir şekilde yolculuk yapma deneyimleri sağlanıyor. Tavan geriye doğru düz biçimde ilerleyen tasarımı ile yolcuların baş mesafesi konusunda da herhangi bir sorun yaşaması engellenmiş oluyor.

Yolcu Taşımada Tercih Edilecek

Yolcu Taşımada Tercih Edilecek

Henüz projenin detayları paylaşılmasa da Arrival Car olarak tanıtılan prototip büyük ilgi gördü. Bu tasarımda arka koltukların oldukça konforlu olduğu belirtilirken yolcu taşıma hizmetlerinde kullanılması bekleniyor. Arrival Car ile aynı uzunluğa sahip bir aracın iki katı bacak mesafesine sahip olması arkada oturan yolculara büyük kolaylık sağlıyor.

Sürücü kısmı da Uber gibi uygulamalarda sürücülük yapanların ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Aracın gösterge paneli bulunmaması, tüm görevlerin merkezdeki büyük multi medya ekrandan yapılabilmesini sağlıyor. Uber gibi popüler yolcu taşıma hizmetlerine özel tasarlanan araç, sürücü konforu ve çalışma süresi gibi detaylara özel olarak hazırlanıyor. Şiket bu aracın yolcu taşıma alanında en iyi şekilde çalışabilmesi için tüm teknik desteği sağlıyor.

Motor ve Batarya Detayları Tanıtılacak

Arrival Car olarak isimlendirilen prototipin önümüzdeki dönemde motor ve batarya detaylarının da basına tanıtılması bekleniyor. Şirket, 2023 yılından itibaren Arrival Car üretimine başlayacak. Uber ve benzeri yolcu taşıma hizmetleri sunan şirketlerin Arrival Car satışına büyük ilgi göstereceği belirtilirken, bu otomobilin bireysel kullanıcıya satılıp satılmayacağı konusu henüz netlik kazanmadı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst