Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’ye Yeni Elektrikli Otomobil Müjdesi! Elektrikli Aracın Tanıtımı Yapıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ekonomi piyasalarında Rusya- Ukrayna savaşı ve diğer faktörlerin etkileri ile gözlenen olumsuz gelişmeler, sektörel bazda olan alışkanlıkların hızlı bir şekilde değişiklik göstermesine sebep oldu. Değişikliklerin gözlendiği sektörlerin başında ise otomotiv sektörü geldi. Geride bıraktığımız yılın son aylarında ekonomik piyasalarında gözlenen değişimler, otomotiv sektörüne yüksek oranlı zamların yapılmasına sebep oldu.

Hem ikinci el araçların hem de sıfır kilometre araçların satış fiyatlarında gözlenen fahiş fiyatlar, vatandaşların bütçelerini yorduğu kadar yedek parça tedarikinde ve araçların maliyetlerinde sorun yaşayan üretici firmaların da zorlanmasına sebep oldu. Tüm bu nedenler ve diğer ekolojik denge problemleri göz önünde bulundurulduğunda otomotiv sektörü hem ülkemizde hem de dünya genelinde farklı bir yöne eğilim gösterdi.

Otomotiv sektöründe gözlenen değişimlerden sonra içten yanmalı motora sahip olan araçların üretiminde kısıtlamaya gidildi. Bu kısıtlama hem üretim aşamasında hem de kullanım esnasında doğaya zararı nerede ise hiç bulunmayan elektrikli araçların üretimlerine hız kazandırdı. Bu kapsamda Türkiye’ye yerli otomobil Togg’dan sonra bir elektrikli otomobil daha kazandırıldığı duyuruldu.

Türkiye Yollarına Bir Elektrikli Otomobil Daha!

Türkiye Yollarına Bir Elektrikli Otomobil Daha!
Hem ülke gündemimizden hem de dünya gündeminden düşmeyen milli gururumuz Togg’dan sonra otomotiv sektöründen bir müjdeli haber daha geldi. Bursa’da İtalyan XEV markasının ana bayisi olarak hizmet veren Çalışkanel Otomotiv, yüzde 100 elektrikli olan YOYO isimli aracın tanıtımını yaptı.

YOYO’nun Teknik Özellikleri Duyuruldu!

Çalışkanel Otomotiv’in sahibi Zeki Çalışkan, geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni YOYO’nun teknik özelliklerini kamuoyu ile paylaştı. Çalışkan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “YOYO şehir içi yollarında 150 kilometrelik menzile sahip. Her türlü yokuş ve eğimin üzerinden gelebilecek donanıma sahip. Azami hızı ise 90 kilometre. 10,3 kilowatt batarya hacmine sahip olan YOYO’da 7,5 kilowatt gücünde arkadan itişli motor bulunuyor.

Kiralanabilecek!

Türkiye içerisinde ki tek yetkili bayii olduklarını belirten Zeki Çalışken, YOYO’nun satışının yanında kiralanabileceğini bildirdi. Yüzde 100 elektrikli ve çevre dostu olan YOYO’nun ülkeye büyük katkılar sağlayacağını söyleyen Çalışkan, yerli üretime geçilmesi konusunda çalışmalara başlanacağını da açıkladı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst