Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’nin Veto Kararı, İngiltere’nin İhracat Kısıtlamasını Kaldırttı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Bir süredir Türkiye’nin savunma sanayii ürünleri konusunda ihracat kısıtlaması kararı uygulayan İngiltere’den, beklenen karar geldi. İngiltere’nin Türkiye’ye yönelik ihracat kısıtlamasını kaldırma kararını, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir duyurdu.

İletişim Başkanlığı İhracat Kısıtlaması Kararına İlişkin Açıklama Yayınladı!

İletişim Başkanlığı İhracat Kısıtlaması Kararına İlişkin Açıklama Yayınladı!
Cumhurbaşkanlığı Sözcü olan İbrahim Kalın, geride bıraktığımız günlerde Amerika Birleşik Devleti Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Danışmanı Petri Hakkarainen, İsveç Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Robert Rydberg, Birleşik Krallık Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Lovegorve ve Almanya Başbakanı Dış Politika Danışmanı Jens Plötner ile telefonda görüşmüştü.

Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin gerçekleştirilen telefon konuşmasında İbrahim Kalın, Türkiye’ye uygulanan kısıtlamalara da değindi. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Türkiye’nin beklentilerinin karşılanmaması halinde NATO’ya üyelik başvurusu yapan iki ülkenin süreçte ilerleme imkanlarının olmadığına vurgu yapıldı.

Ayrıca terör örgütleri PKK, PYD ve YPG ile FETÖ mensuplarının NATO üyesi olan ülkelerde ki mevcudiyetlerinin destekleniyor olmasının asla kabul edilemeyeceğinin altı çizildi. Savunma sanayii sektöründe Türkiye’ye uygulanan haksız ihracat kısıtlamalarının kaldırılması ve konuya ilişkin müttefiklerin birbirlerine yaptırım uygulamamaları konusunda Türkiye’nin duruşu ve beklentisi dile getirildi.”

Savunma Sanayii Başkanı İngiltere'ye Ziyaret Düzenledi!

Savunma sanayii alanında yapılan çalışmalarda başrolde yer alan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve heyeti, geçtiğimiz günlerde İngiltere’ye bir gezi düzenledi. İngiltere’nin önde gelen firmalarından olan Rolls- Royce ve BAE Systems ile görüşmeler gerçekleştiren Başkan İsmail Demir’in ziyaretinin üzerinden henüz kısa bir süre geçmesinden sonra, İngiltere’den Türkiye lehine bir karar açıklaması geldi.

Türkiye'ye Yönelik İhracat Kısıtlaması Kararı Kalktı!

Henüz birkaç gün önce Savunma Sanayii Başkanı ve beraberindeki heyeti tarafından gerçekleştirilen İngiltere gezisinden, müjdeli haber geldi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İngiltere’nin Türkiye’ye yönelik vermiş olduğu savunma sanayii ürünleri ihracat kısıtlaması kararını geri çektiğini duyurdu.

İbrahim Kalın’ın gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinden sonra yapılmış olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklamasının hemen ardından ihracat kısıtlamasının kaldırılması, iki ülke arasında ki önemli bir detay olarak yorumlandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,103
Son üye
josesulo
Üst