Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’nin Tek Gemi Simülatörü, Yurtdışında Kullanılmaya Başlandı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ülkemiz, birçok sektörde dönüşüme giderek ülke içi üretimin artması ve böylelikle de dışa bağımlılığın azaltılması için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Otomotivden savunma sanayiine birçok farklı alanda yerli ve milli kaynaklar ile üretim gerçekleştirme çalışmalarına hız kazandıran firmalar, ulaştıkları sonuçlar ile göğüslerimizi kabartmaya devam ediyor.

Savunma sanayii alanında üretilen yerli ve milli TİHA, SİHA, İHA ve daha pek çok savunma aracı ile ihracat rekorları kırmayı başaran Türkiye, diğer sektörlerde yürütülen faaliyetler ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Bu kapsamda birçok ülke ile ihracat sözleşmeleri imzalayan ve yeni iş birlikleri için de çalışmalarını sürdüren hükümet yetkililer, yerli güçleri ortaya seriyor.

Son dönemlerde yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’dan İHA, SİHA ve TİHA’ya kadar pek çok farklı konu başlığı ile hem ülke basınında hem de yurtdışı basınında yer alan üretici firmalara, bir yenisi daha eklendi. Daha önce ülkemiz basını tarafından duyurulmuş olan ilk yerli gemi dairesi simülatörü SERS’ten, sevindiren bir haber daha geldi. Son dakika gelişmesi olarak aktarılan habere göre SERS’in yurtdışına açıldığı öğrenildi.

Türkiye'de Tek, Dünyada Dördüncü!

Türkiye'de Tek,  Dünyada Dördüncü!


Yerli gururlarımızdan birisi olarak öne çıkan SERS, Türkiye’nin ilk yerli gemi dairesi simülatörü olarak duyurulmuştu. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. İsmail Çiçek’in 2014 yılında GDS Mühendislik Ar-GE Firması altında geliştirilmiş olan Gemi Makine Dairesi Simülatörü, Japon ClassNK tarafından sertifikalandırıldı ve böylelikle de ülkemizin ilk ve şimdiye kadar tek simülatörü unvanını aldı.

Dünyada daha önce örneklerine rastlanmış olan SERS, aldığı resmi sertifika ile birlikte, bu alanda hizmet sunan dördüncü simülatör olarak dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Derslerde Kullanılmaya Başladı!

Duyurulduğu günden bu yana oldukça büyük bir adım olarak değerlendirilen SERS, sertifikasyon işlemlerinin tamamlanmasından sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’nde ve Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nde okutulan Gemi Makine Dairesi Simülatörü derslerinde kullanılmaya başlandı. SERS, ilgili üniversitelerde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimlerde kullanılmaya devam ediliyor.

Malezya ile Sözleşme İmzalandı!

Ülkemizde kullanılmaya başlanmasından sonra yurtdışı ülkelerinin de dikkatini çekmeyi başaran SERS, Malezya tarafından da kullanılmaya başlandı. İmzalanan sözleşme ile birlikte SERS’in Malezya’da bulunan bir eğitim kurumunda, 6 öğrencinin erişim sağlayabileceği bir sistem üzerinden kullanılmasına karar verildi. Sözleşme kapsamında öğrenci sayısının arttırılacağı ve SERS’in kurulumunun devam edeceği bilgisi de kaydedildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst