Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’nin İlk Otonom Aracı OTOMOD, Hayırlı Olsun!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye yerli ve milli teknoloji hamlesi kapsamında, teknoloji alanındaki gelişmelere ayak uydurmaya devam ediyor. Bu kapsamda üretilen Türkiye'nin İlk Otonom Aracı OTOMOD, Hayırlı Olsun. Haberimizin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Türkiye'nin İlk Otonom Aracı OTOMOD'un Özellikleri Nelerdir?​

KODECO ve FEV Türkiye iş birliğiyle geliştirilen ilk otonom ve elektrikli aracı ülkemize hayırlı olsun. Üzerindeki sensör ve kameralar ile hem çevresindeki yaya ve araçları algılayacak hem de kendi konumunu belirleyecek akıllı araçlarda kontrol yazılımları tamamen yerli olanaklarla geliştiriliyor. Yaya ve araç trafiğine açık kampüslerde sürücüsüz olarak otonom hareket edecek tamamen elektrikli araçlarda, direksiyon, gaz ve fren pedalları ise bulunmuyor.

4 yolcu kapasiteli sürücüsüz araçlar 45km/saat maksimum hıza çıkabileceK. Otonom sürüş, elektrikli araç, yazılım geliştirme, simülasyon, stil tasarım, bilgisayar destekli 3 boyutlu tasarım ve prototip üretimi dallarında uzman 20 Türk mühendisin görev aldığı projenin 30 ayda tamamlanması planlandı. 2 prototip araç ve mobil uygulama çağrı sistemi ile hayata geçirilecek projenin ilk prototip aracı ise KODECO’nun İzmir’deki prototip atölyesinde üretiliyor.

8Tüm testler bittiğinde yollarda göreceğimiz OTOMOD, 190 cm yüksekliğinde 250 cm uzunluğunda ve 153 cm eninde olacak. Ayrıca KODECO ve FEV Türkiye iş birliğiyle geliştirilen ECOTOUR ve ECOMOD adı altında kullanımda olan araçlarını da incelemenizi tavsiye ediyoruz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst