Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’nin En Değerli Markaları Belli Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Türkiye uluslararası arenada güçlenmeye devam ediyor. Türkiye'nin en değerli markaları belli oldu. yapılan araştırmaya göre Türkiye'nin en değerli markası belirlendi. Marka değerlendirme kuruluşu olan Brand Finance, Türkiye'nin en değerli markalarını araştırdı. Dünya genelinde 126 ülkeyi farklı açılardan değerlendiren kuruluş Türkiye ile ilgili bir araştırma yayınladı.

Brand Finance'ın yayınladığı rapora göre Türkiye'nin en değerli markası Türk Hava Yolları oldu. 2018 yılına oranla marka değeri düşen ama listede 1. sırada kalmayı başaran Türk Hava Yolları'nın marka değeri 1.616 milyar dolara ulaştı. Araştırmada ikinci sırayı 1.637 milyar dolar değerle Ziraat Bankası, üçüncü sırayı da 1.538 milyar dolar değerle Garanti Bankası aldı.

Listede 8 Yeni Dünya Markası​

Yapılan araştırmaya göre listede geçtiğimiz yıl olmayan ama bu yıl listeye giren 8 yeni marka daha var. Bu yıl listeye dahil olan yeni markalar ise; LC Waikiki, Koç Sistem, Kordsa, Odeabank, Aytemiz, Mars Lojisti, Ege Profil ve Nobel İlaç oldu.

100 Markanın Toplam Değeri 24.6 Milyar Dolar​

Yapılan araştırma sonucunda Türkiye'nin ilk 100 markasının toplam değeri 24.6 Milyar Dolar oldu. Toplam marka değeri içerisinde sanayi sektörü markalarının payı % 30, hizmet sektörü markalarının payı ise % 70 olarak sonuçlandı.

Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner, dünya markası çıkarma iddiasında olan ülkemizin ve marka sahiplerinin marka üzerine yaptıkları yatırımlara ve önemine dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti "Türk şirketleri küresel oyuncular haline geldikçe, hasılatlarının büyük bölümünü yaygın küresel para birimleri ile gerçekleştirecek, böylece kur riskinden daha az etkilenecek ve marka değerlerini koruyacaklardır.

Bunun için, Türk şirketlerinin “dünya markası” hedefinden şaşmamaları ve her zaman markalarını küresel ölçekte değerli hale getirmek için çaba harcamaları gerekecektir. dedi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,111
Son üye
Güzel olan
Üst