Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’nin Bayraktar’ı Yılan Adası’nı Korudu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Uzun yıllardır Rusya’nın siyasi politikalarından ötürü üzerinde baskı kurmaya çalışmış olduğu Ukrayna, bir süredir sınırlarını tehdit eden Rusya ordusu ile karşı karşıyaydı. İki ülke arasında yıllardır devam eden gerginlik, mart ayı itibari ile ayyuka çıktı ve kaçınılmaz son olan savaş, 74 gün önce resmen başladı. Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte birçok Avrupa ülkesi ve diğer ülkeler Rusya’ya karşı yaptırım kararı aldılar. Ancak yaptırımlara rağmen yolundan dönmeyen Rusya hükümeti, Ukrayna sınırlarını ihlal etti ve savaşın üzerinden 74 gün geçmiş olmasına, müzakere sürecinin de başlamış olmasına rağmen saldırı harekatları tüm dünyanın gözleri önünde sürmeye devam ediyor. Rusya- Ukrayna savaşının hummalı çatışmalar altında sürdüğü 74 günlük süre boyunca Ukrayna ordusunun yardımcısı olan Türk İHA ve SİHA’ları, savaşta ön plana çıkmaya devam ediyor. Gelişmiş teknolojisi ile savaşta aktif bir rol oynamayı başaran İHA ve SİHA’lar, son iki günde de hünerlerini sergilemeyi başardı. Rus ordusunun işgal girişimlerine karşı başarılı bir savunma gerçekleştiren Bayraktar TB2 SİHA, Yılan Adası’nı korudu.

Bayraktar TB2 SİHA Sahneye Çıktı!

Bayraktar TB2 SİHA Sahneye Çıktı!
Rusya- Ukrayna savaşında 74 gün geride kaldı. Bu süre boyunca birçok yere yönelik saldırı harekâtı düzenleyen Rus ordusu, geçtiğimiz günde Yılan Adası’na iki raptor gemi gönderdi. Savaş gemisinin Yılan Adası’na karşı saldırı girişimi ise Bayraktar TB2 SİHA tarafından duraklatıldı ve gemiler imha edildi.

Helikopter Füze ile Vuruldu!

İki gemisini Bayraktar TB2 SİHA’nın imhası ile kaybeden Rus ordusu, ilgili girişiminin üzerinden bir gün bile geçmeden, Yılan Adası’na yönelik ikinci bir saldırı girişiminde bulundu. Mi-8 tipi Rus helikopteri ile adaya saldırı düzenleyen ülke, yine Türk SİHA’sının engeline takıldı ve helikopterini füze saldırısı sonucunda kaybetti.

Bayraktar TB2'nin Savunması Kameralara Yansıdı!

Rus ordusunun iki gün üst üste Yılan Adası’na karşı düzenlemiş olduğu saldırı girişimlerini engellemeyi başaran Bayraktar TB2 SİHA, kameralara yansıdı. İki günlük savunması kameralara anbean yansıyan Bayraktar’ın muhteşem savunma teknolojisi, dünya gündemine ilk sıradan yerleşmeyi başardı. SİHA’nın performansı göğüsleri kabarttı.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,046
Kullanıcılar
9,974
Son üye
Yasincbn29
Üst