Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’den Nijer’e Bayraktar Teslimatı Gerçekleşti!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Ülkemizin milli gururlarından olan SİHA’ların ünü, tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte gündemden hiç düşmeyen SİHA’lar bu kez de Nijer’e kadar uzandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve TUSAŞ Genel Müdürü konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijer Cumhurbaşkanı ile Görüştü!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bir açıklama yayınlanmıştı. Yayınlanan açıklamada yer alan ifadeler göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nijer’in Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum ile bir telefon konuşması gerçekleştirdiği ifade edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Nijer’in Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinin detaylarına göre Türkiye’den Nijer’e HÜRKUŞ, Bayraktar TB2 SİHA ve muhtelif zırhlı araçların ihraç edileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nijer tarafından satın alınacak olan Bayraktar TB2 SİHA, HÜRKUŞ ve diğer zırhlı araçların, ülkenin güvenlik ve askeri kuvvetlerinin sahip olduğu kapasiteleri oldukça artıracağını ifade ettiğine vurgu yapıldı.

İlk Teslimat Gerçekleşti!

İlk Teslimat Gerçekleşti!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinden sonra savunma araçlarının teslimatı adına çalışmalara hız kazandırıldı. Yapılan son dakika açıklamasına göre Nijer’in siparişlerin ilk kısmını teslim aldığı ifade edildi. Nijer tarafından sipariş edilen Bayraktar TB2 SİHA, HÜRKUŞ ve diğer zırhlı araçlar kapsamında ilk teslimat geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Nijer Hava Kuvvetleri, sipariş oldukları SİHA’ları hava yolundan teslim aldı. Konuya ilişkin yapılan resmî açıklamaya göre SİHA’ların Ukrayna merkezli bir kargo şirketinin İl-76 uçakları aracılığı ile Niamey Havaalanı’nda teslim alındığı bilgisi kaydedildi. Ek olarak verilen bilgilere göre ilgili araçların 20- 21 Mayıs 2022 tarihlerinde iki farklı uçuş programladığı ve bu kapsamda 6 adet SİHA’nın teslim edildiği de ifade edildi.

Genel Müdürden Açıklama Geldi!

Türkiye’nin Nijer’e savunma aracı ihracatı konusunda açıklamalarda bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, sürece ilişkin önemli bilgiler verdi. Genel Müdür Kotil yaptığı açıklamalarda Nijer’e iki adet HÜRKUŞ ihracatının gerçekleştirileceğini belirtti. Ayrıca Kotil, Malezya’dan da 18 adet HÜRJET uçağının ihracatı için temasların sürdüğüne dikkat çekti.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,103
Son üye
josesulo
Üst