TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’de Resmi Olarak Satılan Tamamen Elektrikli Otomobil Modelleri

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Türkiye’de Resmi Olarak Satılan Tamamen Elektrikli Otomobil Modelleri Elektrikli araç dünyasına sürekli olarak yenileri ekleniyor. Ülkemizde bu konuda büyük bir Atılım gerçekleştirdi. TOGG markasıyla elektrikli araç piyasasına giriş yapmayı bekliyor. Geleceğin araçları olarak gösterilen elektrikli araçlar dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Diğer yakıtlara göre çevre dostu olan elektrikli araçlar ülkemize de kullanılmaktadır.

Türkiye’de Resmi Olarak Satılan Tamamen Elektrikli Otomobil Modelleri​

Çok uzak olmayan ve gelecekte içerisinde içten yanmalı motora sahip olan binek araçlar hiç kalmayacak gibi görünüyor. Hatta birçok ülke içten yanmalı motora sahip araçların trafikten kaldırılacağı tarihleri bile verdiler. Geleceğin aracı elektrikli araçlar olarak görülmektedir. Gelecekte sadece elektrikli araçların satılması için önemli organizasyonlar da bulunuyor. Bu alanda özellikle Tesla öncülük ettiğini görüyoruz. Türkiye'de resmi olarak satılan tamamen elektrikli otomobil baktığımızda sayının çok fazla olduğunu görmüyoruz.
indir-5.jpg

BMW İ3 Serisi

BMW i3 ve BMW i3s 260 kilometreye kadar Menzil sunan ve oldukça güzel bir tasarıma sahip olan dikkatleri üzerine çeken bir modeldir. Tamamen elektrikli olan motor sayesinde 0 kilometreden 100 kilometreye 7,3 saniyede ulaşabiliyor.

Renault Zoe

Küçük ailelere uygun olan mini tasarımı ile en iyi elektrikli otomobil modellerinden olan Renault Zoe, maksimum 135 kilometre hıza ulaşabiliyor. Performans konusunda çok iddialı olmasa da firmanın verisine göre kış mevsiminde 200 kilometre yazın ise 300 kilometre seviyesinde yola biliyor.

Renault Tiwzy

Renault Tiwzy Maksimum hızı 80 kilometre olan yani şehir içi kullanıma uygun olan bir araçtır. Firmanın verisine göre menzili 100 kilometre seviyesindedir.

Jaguar I-Pace

Büyük gövdesine rağmen 0 kilometreden 100 kilometreye 4,8 saniyede çıkabiliyor. Yaklaşık olarak 470 kilometre menzile sahiptir.

Smart EQ

Dünya devi Mercedes’in ürettiği Smart Türkiye'de kullanılan elektrikli araçlardan bir tanesidir. Sıfır kilometre 100 kilometreye yaklaşık 11,5 saniyede çıkan bu model maksimum hızı 130 kilometredir.

Porsche Taycan

Porsche’nin Ürettiği bu araç Türkiye'de resmi olarak satılıyor. Tabii tahmin edeceğiniz üzere hiç mi hiç ucuz değildir. Porsche ile ilgili soru cevap forumumuza Porsche Forum linkinden ulaşabilirsiniz.
indir-6.jpg

Mini Cooper SE

Mini Cooper SE Türkiye’de Resmi Olarak Satılan Tamamen Elektrikli Otomobil Modelleri Türkiye'de resmi olarak satılan bu araç mini tasarımı ile 232 kilometre Menzil yapabiliyor. 0 kilometreden 100 kilometreye 7,3 saniyede ulaşıyor. Öneri Yazı: Elektrikli Araba Fiyatları 2021
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst