TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’de Elektrikli Otomobil Sayısı Hızlı Artıyor!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
Günden güne Türkiye'de Elektrikli Otomobil Sayısı Artıyor! Sebebi ise herkesin elektrikli otomobile ilgi duyması ve geleceğin otomobili olarak elektrikli otomobillerin görülmesi diyebiliriz. Elektrikli otomobillerin gelecekteki yerini şu an herkes görmeye başladı desek yeridir.

Elektrikli Otomobil Sayısı Hem Türkiye'de hem de Dünya'da hızla artıyor!​

Ülkemizde ve Dünyada elektrikli otomobillere ilgi her geçen gün artıyor. Ayrıca markalar hemen hemen hepsi en az bir veya birden fazla elektrikli modelini piyasaya sürmüş durumdadır. Ülkemizde de Renault öncülüğünde, hyundai, Volkswagen, Nissan, Mercedes, BMW ve diğer tüm modeller elektrikli otomobil satışına başlamış durumda desek yeridir.

Elektrikli otomobil şarj istasyonlarının ülkemizde de günden güne artması elektrikli versiyonlara olan ilgiyi artırmaya devam ediyor. Halka açık şarj noktalarının ve hızlı şarj noktalarının artması elektrikli otomobil satışlarını da olumlu yönde etkilemeye devam ediyor. Böylelikle Türkiye'de Elektrikli Otomobil Sayısı hızlı artış yaşamaya başladı diyebiliriz.
Türkiye'de Elektrikli Otomobil Sayısı Hızlı Artıyor!
Çünkü elektrik ile çalışan otomobiller yani yenilenebilir kaynakla çalışan otomobiller daha uzun ömürlü olarak görülüyor. Çünkü yer altı kaynakları yani petrol, tükenebildiği için 2050 den sonra petrolün ömrünün kalmayacağı söyleniyor. Buna karşın elektrik ile çalışan otomobillerin veya motorların devamlılığı çok ama çok fazla olduğu için Dünya ve Türkiye bu alana yönelmeye başladı diyebiliriz.

Dizel ve benzinli motorların zamanla değer kaybedeceğini düşündükçe elektrikli motorlara geçişin tamamen yapılması gerekiyor. Tabi şu anda güçlü motorların hepsi dizel ve benzinli olduğunu unutmamak gerekiyor. Zamanla elektrikli otomobil motorları da aynı güce ve performansa yaklaşırsa elektrikli otomobiller daha da çok sevilerek kullanım oranı artacaktır.

Rakamlarla açıklayacak olursak da Türkiye'de 2020 yılı Ocak-Mart döneminde 3.504 Hibrit ve 107 elektrikli araç satılırken bu rakam 2021 yılı aynı döneminde henüz; 12 bin 402 hibrit ve 312 adet elektrikli satışı gerçekleşti. Buradan hareketle elektrikli otomobiller için geleceğin şimdiden şekillendiğini görebiliriz. Çünkü elektrikli otomobiller trafikteki yerini yavaştan almaya başladı desek yeridir.

Bu arada bizler yerli otomobil sitesi olarak sizlere elektrikli otomobil haberleri ve modeller hakkında gelişmeler sunuyoruz. Siz de bu kategorimize davet ediyoruz. En güncel modellerin ve EV'lerin haberlerini bu kategoride bulabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,226
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst