Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye’de Elektrikli Araçlar İçin Yeterli Altyapı Var Mı? Elektrikli Otomobiller Nasıl Kullanılacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG için geri sayım devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği TOGG, Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan tesislerde seri üretime geçecek. Üretimin 2022 yılı başında başlaması planlanırken, vatandaşlar TOGG sayesinde elektrikli otomobillere daha fazla ilgi göstermeye başladı.

Hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın doğuştan elektrikli ilk SUV segment otomobili olan TOGG, elektrikli araçlara olan talebi artırıyor. 2022 yılında başlaması beklenen üretim aşamasının sonunda 2023 yılında yollarda TOGG’ları görmeye başlayacağımız belirtiliyor. Ancak vatandaşlar Türkiye’de elektrikli şarj istasyonu altyapısının hangi durumda olduğunu merak ediyor.

İstanbul'da 300’den Fazla Şarj İstasyonu Mevcut

İstanbul'da 300’den Fazla Şarj İstasyonu Mevcut

Konuyla ilgili açıklamalar yapan sektör temsilcileri, TOGG ile birlikte artan elektrikli otomobil talebine uygun şekilde elektrikli şarj istasyonları kurulduğunu belirtiyor. İstanbul’da bulunan 300 istasyonda elektrikli araçlar motorlarına uygun bir şekilde hızlı şarj edilebiliyor. Bununla birlikte hızlı dolum ünitelerinde şarj süreci 30 dakikaya kadar düşüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, şu ifadeleri kullandı: “Elektrikli otomobilin en büyük avantajlarını sayarsak verimli, sessiz ve temiz olması. Yani bir egzoz borusunun olmamasından dolayı dışarıya karbondioksit gibi zehirli gazlar atmıyor ve daha ekonomik. Ayrıca eskiden 150 km menzili vardı, şu anda 400 km menzile sahibiz. İstanbul'dan İzmir'e durmadan rahatlıkla yolculuk yapılabilir.”

TOGG 2023'te Yollarda

Hem çevreye hem de ekonomiye faydaları bulunan elektrikli araçlar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan taleple karşılaşıyor. TOGG ile birlikte elektrikli otomobil satışında patlama olması bekleniyor.

Milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği TOGG için geri sayım devam ediyor. Edinilen son bilgilere göre önümüzdeki yıl seri üretime girecek olan TOGG, 2023 tarihinden itibaren piyasaya sürülecek. TOGG satış fiyatı hakkında henüz net bir rakam konuşulmadı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst