Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye Rusya’ya İHA Satacak Mı?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun yıllardır gergin ilişkilere sahip olan Rusya ve Ukrayna, sene başında ipleri iyice kopardı. Şubat ayının başında ordusunu Ukrayna sınırına çeken Rus hükümeti, bir süre orada ki varlığını koruyarak büyük bir tehdit oluşturdu. Dünya ülkelerinden gelen ikazlar sonucunda açıklamalarda bulunan hükümet yetkilileri, ordunun sınırdan çekildiğini ve saldırı harekatının söz konusu olmadığını ifade etti.

Ancak işler anlatıldığı gibi gitmedi ve açıklamanın üzerinden henüz 24 saat geçmeden Rus ordusu Ukrayna sınırlarını ihlal etti. 24 Şubat tarihinde sabah 05:00 sularında tüm güçleri ile Ukrayna sınırını geçen Rus ordusu, dünya ülkelerinin birçoğu tarafından kınandı ve ülke yönetimi farklı alanlarda birçok yaptırım ile karşılaştı. Öncelikle swift sisteminden çıkarılan Rus hükümeti, bu yaptırımı yeterli bulmadı ve Cumhurbaşkanı Putin savaş harekatı konusunda ciddi olduklarını, geri adımın atılmayacağını belirtti.

Dünyadan gelen onca tepkiye ve yaptırıma rağmen sözünden dönmeyen ve Ukrayna’nın pek çok bölgesine saldırı harekatı düzenleyecek kadar güçlü görünün Rus ordusu, savaşın başladığı günden bu yana yaklaşık 5 ay geçmiş olmasına rağmen herhangi bir zafer elde edemedi. Saldırı düzenlediği her bölgede Türkiye’nin milli gururları İHA ve SİHA’lar ile karşılaşan ve ne yaptılarsa da insansız hava araçlarını etkisiz hale getirmeyi başaramayan Rus ordusu, dünyanın gözleri önünde tüm ekonomik gücüne rağmen Türk savunma araçları tarafından mağlup edildi.

Ukrayna ordusunun savunmasında büyük rol oynayan Türk İHA ve SİHA’ları ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Türkiye’nin Rusya’ya insansız hava aracı satacağı konuşmaları gündemi meşgul ederken tartışmalara son noktayı BAYKAR Teknoloji’nin Genel Müdürü Haluk Bayraktar koydu.

Haluk Bayraktar CNN International'a Konuştu!

Haluk Bayraktar CNN International'a Konuştu!


İHA ve SİHA’ları tasarlayan BAYKAR Teknoloji, araçların üstün kabiliyetleri sayesinde Türkiye’nin savunma araçlarında ki başarısının tüm dünya tarafından duyulmasını sağladı. BAYKAR Teknoloji’nin Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CNN International ile bir röportaj gerçekleştirerek İHA ve SİHA’lara ilişkin önemli bilgiler verdi.

"Türkiye Rusya'ya İHA ve SİHA Satacak Mı?"

Muhabirin “Türkiye Rusya’ya insansız hava aracı satar mı?” sorusuna kesin bir dil ile yanıt veren Bayraktar, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Türkiye’nin Rusya’nın yanında olmadığını belirtti.

"Gurur Duyuyoruz!"

Ukrayna halkının direnişlerinde yanlarında olduğunu belirten Bayraktar, İHA ve SİHA’ların direnişin sembolü haline gelmiş olmasından ötürü gurur duyduklarını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst